Бердичівлянка сплатила шахраям 4,5 тис. грн за за нібито виграну у лотереї іномарку

До Бердичівського відділу поліції звернулась 23-річна жителька райцентру із заявою про ошуканство. Жінка розповіла, що сплатила 4500 гривень на банківський рахунок як податок за виграну вартісну іномарку. Про це повідомив відділ комунікації ГУНП в Житомирській області.

«За словами заявниці, на її мобільний телефон надійшло смс-повідомлення про те, що їй пощастило стати власницею автомобіля «Renault Sandero» та зазначений номер телефону офіційного представника, з яким вона може зв’язатися задля уточнення усіх умов отримання виграшу», – йдеться у повідомленні.

На радощах жінка одразу ж зателефонувала і абонент, який підтвердив, що він є офіційним представником автосалону, та запевнив дівчину у виграші. Чоловік зауважив, що автівку вона може забрати, однак  єдиною умовою для офіційного її отримання є сплата 1,5% від вартості виграшу в якості «податку».

««Щаслива переможниця» переказала 4,5 тисяч гривень на продиктований їй рахунок через електронний термінал. Однак після успішно проведеної операції так зване «офіційне представництво» автосалону більше не відповідало на наполегливі дзвінки жінки», – розповіли у прес-службі.

Відомості про подію внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України, у рамках якого встановлюються усі обставини та особи, причетні до ошуканства.

«Пам’ятайте, що виграти будь-що у лотереї чи розіграші можна, офіційно взявши у них участь. Про проведення будь-яких акцій потенційного учасника сповіщають заздалегідь, інші ж таємні розіграші можуть мати лише кримінальний характер. До того ж, представники компаній зв’язуються з переможцями персонально, а не шляхом смс-повідомлень», – наголосили у прес-службі.

Правоохоронці застерігають у жодному разі не погоджуватись на пропозицію «офіційного представника» надіслати в електронному варіанті копії особистих документів (паспорту, ідентифікаційного коду) нібито для оформлення виграшу на ваше ім’я. Отримавши необхідні дані, ошуканці використають їх у своїх цілях.

Нагадаємо, житомирянка продавала через Інтернет неіснуючі дитячі речі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *