Близько двох десятків проектів надіслали житомиряни для поліпшення міста

Близько двох десятків проектів надіслали житомиряни для Бюджету участі. Про це повідомив голова координаційної ради з питань бюджету участі Сергій Намесник під час брифінгу 3 травня.

За його словами, пропозиції стосуються будівництва дитячих майданчиків, реконструкції парку, придбання човнів, ремонту фонтанів тощо. Загальна вартість усіх проектів близько 9 млн грн.

«У нас є ефект останнього дня. Наразі подано 20 проектних пропозицій. Основна активність буде упродовж останніх двох тижнів. Навчальний тренінг, який 3 травня проводить Інститут регіонального розвитку, – це поштовх для людей, які прагнуть подавати проектні пропозиції», – сказав Сергій Намесник.

Як зазначив представник Інституту регіонального розвитку Орест Микита, даний бюджет участі розрахований на один бюджетний рік, і виконаний він має бути до кінця року. Тому при написанні варто враховувати, що це не може бути два-три роки.

«Навчання проходять для авторів, які мають певні ідеї. Ми з ними будемо їх обговорювати, організуємо дискусію, підкажемо, як покращити ідею, щоб не було таких проблем, з якими стикаються під час реалізації відібраних у минулому році пропозицій, коли виходять за межі запланованих сум. Ми будемо вчитися рахувати та враховувати те, що об’єкти, запропоновані в проекті, можуть бути розташовані на території, що є комунальною власністю міста», – пояснив Орест Микита.

Наразі прийом пропозицій до Бюджету участі, який розпочався 1 квітня, триває та буде завершений 31 травня. Проголосувати за подані проекти можна буде з 1 по 10 жовтня.

Стосовно проектів, які перемогли у минулому році, уже відбувся тендер із придбання сміттєвих баків, має відбутися тендер по чіпах для бездомних тварин. Деякі проекти уже пройшли експертизу, а пропозиції по будівництву наразі проходять етап проектно-кошторисної документації.

До слова, якщо сума, необхідна для реалізації всіх зареєстрованих проектних заявок буде меншою від загальної вартості, а це 9 млн грн, голосування не відбуватиметься, а всі вони автоматично будуть включені до виконання у 2017 році.

Нагадаємо, понад 300 мільйонів допомоги з бюджету отримали жителі області. Понад 220 тисяч з бюджету Житомира витратять на папір для мерії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *