Будівництво хоспісу обійдеться Житомиру у понад 14,5 мільйонів

Спеціальний медичний заклад, у якому невиліковні пацієнти доживатимуть віку, обійдеться у понад 14,5 млн грн. Таку суму озвучили проектанти під час засідання постійної депутатської комісії з питань бюджету Житомирської міської ради 14 лютого.

«Подібних закладів у області немає. Щось подібне існує у Бердичеві, однак там догляд за такими людьми здійснюють медичні сестри. Хоспіси дозволяють людям забезпечити гідну смерть. У «хрущовках» невиліковним хворим важко доживати віку», – сказав заступник міського голови Житомира Матвій Хренов.

За словами депутата міської ради Віктора Брокарєва, таких пацієнтів не можуть ані виписати, ані лікувати. Тож вони доживають віку просто у лікарні, займаючи ліжкомісця.

«Державних будівельних норм під хоспіси немає. Тож проект робили за аналогією до вже існуючих закладів у інших обласних центрах», – сказав проектант Юрій Молодико.

Ще у минулому році Житомирська міська рада виділила 50 тис. грн на аванс під будівництво хоспісу на провулку Енергетичному у Житомирі. Однак, за інформацією проектантів, проектно-кошторисна документація коштуватиме 250 тис. грн. Депутати ж вважають, що ціна завищена. Тож представлений ескізний проект, який не всім депутатам сподобався, відправили на доопрацювання та узгодження із головним архітектором. Крім того, попросили проектантів надати детальний розрахунок розробки проекту.

Довідково: Хоспіс — медичний заклад, в якому перебувають важкохворі з прогнозованим летальним наслідком. У закладі працює переважно середній та молодший медичний персонал, доступ до пацієнтів відкритий для родичів та друзів. Основна мета перебування в хоспісі — полегшити останні дні життя пацієнтів.

Нагадаємо, що ще у березні минулого року депутати вирішили виділити 250 тис. грн. на будівництво хоспісу. Будівлю дитячого інфекційного відділення у Житомирі пустять з молотка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *