Бюджет Житомира не виконали на понад 33 мільйона

Бюджет Житомира не виконали на понад 33 мільйона

Не добрали по акцизу і податках на доходи.

Дохідну частину міського бюджету у 2016 році не виконано на майже 33,6 млн грн. Про це під час засідання виконавчого комітету Житомирської міської ради повідомив начальник департаменту бюджету та фінансів Сергій Гаращук.

«Внаслідок скорочення зайнятості населення бюджет недоотримав 15,4 мільйона. Але найбільше бюджет втратив по недоотриманню акцизу. Приріст цього виду податку по Житомиру в порівнянні з 2015 роком склав 25%. Хоча середній показник по області становить 160%», – сказав Сергій Гаращук.

За словами Гаращука, про це говорили протягом усього року, однак особливих зрушень так і не відбулося. Якби це питання впорядкували, недобору до бюджету просто не було б.

«Критична ситуація в тому, що відтепер акциз буде надходити не до місцевого, а до державного бюджету. Разом із тим, розробляється механізм повернення цих коштів на місця», – стверджує Сергій Гаращук.

Тенденція до недоотримання податкових надходжень збережеться, за прогнозами Гаращука, і в нинішньому році. Адже фіскальні органи залишаються тими самими.

Тим часом, на думку члена виконкому Руслана Годованого, Житомир може отримувати більше коштів від земельного податку. Мовляв, далеко не всі власники землі мають угоди на землекористування. Кожна друга земельна ділянка не оформлена. Тож надходження за рахунок цього можна збільшити якомога вдвічі.

Міський голова Сергій Сухомлин запевнив, що у цьому році міська рада проведе інвентаризацію земель та створить відповідний електронний реєстр.

Нагадаємо, що гроші, витрачені з міського бюджету на зарплати вчителям і лікарям, держава повертати не буде. Бюджетники області отримують зарплати у «Сбербанку Росії».

Leave a Comment