Бюджету Житомира не вистачило, тому що бажання міської ради не співпали з можливостями

Бюджету Житомира не вистачило, тому що бажання міської ради не співпали з можливостями

Грошей у Житомирі вистачить лише на поточні витрати.

Дефіцит бюджету Житомира склався через незбалансоване прийняття рішень. Про це у коментарі «Вголос.Zt» повідомив директор департаменту бюджету та фінансів Житомирської міської ради Сергій Гаращук.

Коштів вистачить на зарплату бюджетникам та утримання міста

«Подібна ситуація виникає вперше. Якщо у 2012-2013 році через фінансову кризу у державі у нас були кошти на рахунках, але їх просто не пропускало казначейство, то сьогодні грошей немає», – сказав директор департаменту.

За його словами, з початку року міський бюджет був збалансований і витрати Житомира абсолютно відповідали доходам. Зріст видатків, не передбачених у бюджеті з початку року, спостерігається протягом останніх чотирьох сесій міської ради.

«У липні, наприклад, витратили на 155 мільйонів більше, ніж планували. У серпні — на 11 мільйонів. У вересні на 34,4 мільйона, а потім — ще на 66. Всі ці    видатки виявилися не підкріпленими реально наявними коштами», – додав Сергій Гаращук.

За рахунок коштів, які залишилися в бюджеті, вдасться виплатити заробітну плату «бюджетникам», розрахуватися за енергоносії та забезпечити місто достатньою кількістю ліків та продуктів. Решта видатків цього року, якщо не буде додаткових надходжень, будуть змушені «заморозити». Це стосується будь-яких ремонтних робіт, закупівель тощо. Під загрозою зриву навіть довготермінові програми, вже прийняті міською радою.

Від ремонтів та реконструкцій доведеться відмовитися

«Категорично сказати, що не вдасться реалізувати все задумане – не можна. Є, наприклад, надія на земельний аукціон, який планують провести цього року. Якщо вийде, то до бюджету надійдуть додаткові кошти», – сказав він.

Критичну ситуацію із бюджетом спричинила в тому числі і заробітна плата медикам, яку, попри зобов’язання Кабінету міністрів, довелося виплатити з «казни» Житомира. Окрім цього суттєво «підкосили» фінансовий стан міста витрати на ремонтні роботи, придбання обладнання. Але говорити про те, що ці витрати були не першочерговими, не можна.

«Мені сподобався вислів колишнього міністра фінансів Японії, зараз він прем’єр-міністр: «Якщо для потреб держави треба витратити мільйон — його негайно треба витратити», – додав Гаращук.

Поки що коштів у бюджеті Житомира вистачає виключно на поточні видатки. В тому числі на забезпечення інфраструктури — освітлення, прибирання тощо.  Про якісь капітальні речі, як то ремонти чи реконструкцію мову вести поки що не доводиться. Інакше, за словами Сергія Гаращука, житомиряни можуть залишитися без зарплат. А це — кримінальна відповідальність.

Нагадаємо, що Житомирська міська рада планує наповнити бюджет за рахунок оренди землі. У бюджеті обласного центру не вистачає 240 млн грн.

Leave a Comment