Бивні житомирського мамонта можуть залишитися лежати у підвалі церкви, – депутат

Бо грошей на закінчення ремонту Будинку Магістрату може не вистачити.

Управління культури облдержадміністрації просить 1 млн 114 грн на ремонт Будинку Магістрату, де планують зробити Історичний музей Житомирщини. Про це «Вголос.zt» розповів депутат обласної ради, член постійної комісії з питань бюджету і комунальної власності Дмитро Кропачов.

За його словами, зараз Магістрат відремонтований на 90%. Після завершення ремонту сюди мають “переїхати” бивні мамонта, які зберігаються в підвалі Хрестовоздвиженської Церкви.

thumb_106727_news_m

«Будівля має більше як 200-річну історію. Магістрат був побудований як адміністративне приміщення для градоначальника і його управління. Будівля пережила дві війни і революцію, сьогодні вона відноситься до Житомирського обласного краєзнавчого музею. За 2005-2008 роки на ремонт виділили 2 млн 400 тис грн. З 2008 року жодної копійки не виділяли», – розповів Кропачов.

За його словами, управління культури Житомирської ОДА ініціює виділення коштів з обласного бюджету для закінчення внутрішніх робіт:

«Подали заявку на суму – 1 млн 114 грн. для проведення внутрішніх робіт. Ініціатива хороша. Але у мене особисто є ряд питань! Коли зможемо завершити ремонт повністю і скільки для цього треба коштів? Найголовніше: коли відкриття, коли бивні мамонта «переїдуть» з підвалу у музей? Я хочу почути конкретну відповідь. Не дату, але хоча б рік та місяць. Річ не у тім, що я проти виділення коштів. Я – «за»! Але може бути, що для повного закриття питання необхідна більша сума… Проектувальник каже, що грошей вистачить, а директор не готовий сказати… Я проти того, щоб цей ремонт знову затягнувся на роки, а бивні житомирського мамонта залишилися лежати у підвалі церкви”.

Кропачов додав, що відповідь на усі ці запитання хоче почути на засіданні постійної комісії з питань бюджету і комунальної власності обласної ради 29 березня від директора Житомирського обласного краєзнавчого музею Романа Насонова.

magistrat-5 magistrat-4 magistrat-3 magistrat-2 magistrat

Leave a Comment