Через безвідповідальність мерії гаражний кооператив заплатить сотні тисяч

Через безвідповідальність мерії гаражний кооператив заплатить сотні тисяч

Півроку у міськраді розглядали звернення власників гаражів.

Гаражний кооператив “Маяк”, розташований на Польовій, має сплатити податковій півмільйона гривень за оренду землі. Ситуацію мала вирішити пільга, яку встановлює міська рада. Але у муніципалітеті із нею чомусь забарилися.

“Рішення про надання пільги у розмірі 70 % для гаражних кооперативів сесія Житомирської міської ради прийняла ще у лютому місяці. Для її отримання потрібно було просто звернутися до мерії, що ми і зробили вже у березні. Однак відповідне рішення про встановлення нам пільги було розглянуте лише на сесії 6 вересня. Через півроку після нашого звернення”, – розповіла керівник гаражного кооперативу «Маяк» Олена Головзіна.

У рішенні сесії від 24 лютого йдеться, що гаражні кооперативи мають право на пільгу у 70%. Для її застосування кооперативи мали звернутися із заявою до мерії і на підставі рішення сесії цю пільгу їм повинні були надати.

“Зменшити розмір орендної плати за землю суб’єктам господарської діяльності, юридичним та фізичним особам, з 1 січня по 31 грудня 2016 року на 70 % згідно укладених договорів оренди землі. При цьому розмір орендної плати (зменшеної) не може бути меншим 3 відсотків нормативної грошової оцінки.

Орендарі, які мають намір зменшити з 1 січня по 31 грудня 2016 року розмір річної орендної плати за земельні ділянки, повинні звернутися з клопотанням до Житомирської міської ради з відповідною заявою та виконаним розрахунком орендної плати”, – йдеться у рішенні Житомирської міської ради від 24.02.2016 № 143.

Знижка діє до кінця 2016 року. Тож її у ГК “Маяк” отримають всього на три місяці. А за решту 9 мають сплатити по повній.

Відповідну інформацію підтвердили “Вголос.Zt” і у департаменті містобудування та земельних відносин.

“Розрахунок нової вартості оренди набуває чинності з дня підписання додатку до договору. Тобто, від дня прийняття рішення сесією”, – прокоментував директор департаменту Дмитро Пшоняк.

Разом із тим, Дмитро Пшоняк зазначив, що не може сказати, чому рішення про надання пільги міська рада прийняла аж через півроку після клопотання гаражного кооперативу.

У самому “Маяку” кажуть, що отримують листи від державної фіскальної служби із вимогою сплатити 319 тис. грн за оренду земельної ділянки. Крім того, податківці вже нарахували понад 3 тис. грн пені. Погрожують збільшенням пені вдвічі та описом майна гаражного кооперативу.

Чи будуть покарані за недбалість чиновники мерії — залишається питанням. Адже винних у цьому, м’яко кажучи, недогляді, не вдалося знайти навіть журналістам.

У самому ж рішенні сесії йдеться, що контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради відповідно до розподілу обов’язків та на постійну комісію міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування”. Тож за логікою, за оренду землі гаражним кооперативом мали би сплатити перший заступник міського голови Олексій Ясюнецький або депутати-члени земельної комісії.

Нагадаємо, що підприємці та члени гаражних кооперативів Житомира погрожують вийти під стіни головного управління Держгеокадастру у Житомирській області. Приводом до цього стала “драконівська” орендна плата, що її стягують з бізнесу.

Leave a Comment