Через карантин у обласному центрі крові зменшилася кількість донорів

Через карантин у обласному центрі крові зменшилася кількість донорів

На 40 відсотків.

З часу запровадження обмежувальних заходів у Житомирському обласному центрі  крові зменшилась кількість донорів. Про це з посиланням на керівництво закладу повідомила пресслужба Житомирської міської ради.

«Зараз у нас поменшало донорів через карантин. Запаси крові закінчуються, потік людей знизився на 40 % у порівнянні з березнем», – наголошує директор центру крові Анатолій Чугрієв.

За його словами, у центрі майже відсутні запаси крові. Необхідних компонентів донорської крові не вистачає для пацієнтів із гострими кровотечами, постраждалих у ДТП та інших нещасних випадках, породіль, пацієнтів реанімаційних, хірургічних, гематологічних та опікових відділень, пацієнтів із онкологічними захворюваннями.

Для тих, хто бажає стати донором, проте немає можливості доїхати, Обласний центр крові запустив флешмоб «Підвези донора». Детальна інформація зазначена на офіційній сторінці Центру крові.

Донором крові чи плазми може стати кожен здоровий українець, якому виповнилося 18 років і який важить більше 50 кг. Щоби стати донором крові, зверніться до Житомирського обласного центру крові з понеділка по п’ятницю з 08:00 по 13:00 (м. Житомир, вул. Кибальчича, 16 тел./фак. (0412) 39-58-57). Візьміть із собою документ, що посвідчує особу.

Нагадаємо, що у лютому 2019 року в обласному центрі крові заявляли, що їм не вистачає донорів. Протягом 2012-2017 років кількість донорів у області зменшилася на понад 8 тис. осіб.

Leave a Comment