Через рішення Житомирської райради Станишівська ОТГ втратила майже 3,5 мільйона податків

Через рішення Житомирської райради Станишівська ОТГ втратила майже 3,5 мільйона податків

Перереєстрували районну лікарню.

Станишівська об’єднана територіальна громада втратила близько 3,5 мільйона податків на рік через рішення Житомирської районної ради про перереєстрацію центральної районної лікарні. Заклад, який фізично знаходиться на території Станишівки, відтепер юридично зареєстрований у Троянові.

Таке рішення прийняте ще на сесії 31 липня. Однак широкого розголосу воно не набуло. За перереєстрацію лікарні проголосували всі 26 депутатів, які були присутні на сесії. Всього ж у районній раді 36 обранців.

Голова Станишівської ОТГ Юрій Матвійчук у коментарі «Вголос.Zt» повідомив, що дане рішення із територіальною громадою не погоджували, тому що й не мали.

«Процедури погодження на перереєстрацію немає. Тому ніхто нас про це не повідомляв. Це питання, швидше, до державної фіскальної служби», – сказав Матвійчук.

Для бюджету територіальної громади 3,5 млн грн — досить суттєві кошти. Для прикладу, у 2019 році Станишівська ОТГ планує витратити понад 3,2 млн грн на реконструкцію тротуарів у Станишівці та Зарічанах. Утримання закладів культури громади обходиться бюджету цьогоріч у близько 2,8 млн грн. На утримання та розвиток автодоріг виділили 1,8 млн грн. Якби кошти від податків районної лікарні лишилися у бюджеті ОТГ, на дороги у селах могли б витратити майже втричі більше.

Рішення перенести юридично районну лікарню у Троянів депутати офіційно мотивували тим, що на території цього населеного пункту знаходиться дільнична лікарня.

Разом із тим, джерела «Вголос.Zt» у Житомирській районній раді припускають іншу, неофіційну, версію «юридичного перенесення» лікарні. Голова райради Сергій Крутій є претендентом на голову об’єднаної територіальної громади, до якої попередньо має ввійти також і Троянів. За його задумом, новостворена ОТГ має охопити всі населені пункти району, які на сьогодні не об’єдналися. Це приміські смт Гуйва, Новогуйвинське, Озерне та села Сінгури, Кодня, Троянів та решта, розташовані у бердичівському напрямку. Тож цілком імовірно, що в такий спосіб у райраді вже «потурбувалися» про додаткові 3,5 млн грн до бюджету майбутньої територіальної громади.

Станом на 4 листопада, у реєстрі фізичних та юридичних осіб вже відображене нове місцезнаходження Житомирської ЦРЛ.

Нагадаємо, що Житомирська райрада виділила майже чверть мільйона на інсулін. Приміщення школи у Житомирському районі хочуть передати військовому інституту.

Leave a Comment