Черговий московський фейк: іноземні ЗМІ написали про буцімто утиски євреїв у Житомирі

Схоже, що мовсковська пропаганда вже дісталася й Ізраїлю. Так, 6 березня на сайті «Jewishpress», чия редакція знаходиться у Єрусалимі, з’явилася стаття про сотні євреїв, які залишають Житомир через утиски. Цю інформацію 3 дні потому спростували у поліції, СБУ та безпосередньо єврейській общині міста.

Станом на ранок 10 березня стаття про нібито утиски євреїв була видалена зі згаданого сайту.

На публікацію відреагував і головний рабин Житомира Шломо Вільгельм. У дописі на своїй сторінці у Facebook він написав, що переслідування євреїв та нетерпимість до них існують лише у хворій уяві автора публікації.

«Це більш ніж очевидно: в Україні йде війна, Росія напала під абсолютно вигаданим приводом «порятунку» від уявних нацистів. А на війні, як відомо, всі засоби добрі – будь-який вкид, який може викликати або посилити конфліктні настрої всередині України, є на руку Росії. І саме її вуха стирчать за цим вкиданням, саме російські наративи обігруються в ньому з метою розсварити українців усередині країни. І, звичайно, їм важливо розігнати цей фейк у всьому світі. Адже у фейки люди швидко вірять, а спростування завжди запізнюється», ‒ зазначив рабин.

Нагадаємо, що в обласному управлінні СБУ розповіли про фейки, які планували розповсюджувати вороги. Раніше у Міністерстві оборони анонсували поширення дезінформації про нібито капітуляцію України у війні з Росією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *