Чиновники, депутати, екологи, «айдарівець» – хто стоїть за видобутком піску на Житомирщині

Державні підприємства майже не залучені до сфери користування надрами в Житомирській області. Цією надприбутковою справою у більшості випадків займаються приватні компанії, за якими стоять публічні особи. «Вголос.zt» спробував з’ясувати, хто ж стоїть за видобутком піску в Житомирській області. До уваги брали лише легальні копальні.

Виявляється, що для видобутку піску на території Житомирської області видано 12 спецдозволів. Про це «Вголос.zt» повідомив виконувач обов’язків голови Державної служби геології та надр України Микола Бояркін.

Банкір, Почесний громадянин Житомира, заслужений природоохоронець

На околиці села Смолівки, що у Коростишівському районі, з літа 2014 року пісок видобуває Товариство з обмеженою відповідальністю «Еко-Нест Плюс». Спецдозвіл компанія отримала на 20 років, тобто до 2034 року. Відповідно до інформації, яку містить єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, власником згаданого товариства є один із засновників банку “Аваль”, екс-депутат Київської облради від Партії Регіонів Михайло Горовенко. Ще один співзасновник «Еко-Нест Плюс» – колишній депутат Житомирської обласної ради від Комуністичної Партії України Валентин Острожинський. Його прізвище добре відоме житомирянам. Острожинський має звання “Почесний громадянин міста Житомира”, обирався депутатом Верховної Ради України та Верховної Ради СРСР. У різні роки був секретарем Житомирського обласного та міського комітетів КПУ. Також очолював Житомирське відділення ПАТ АКБ «Київ». Серед власників товариства є і житомирянин Ігор Хоцький. Відомо, що раніше він керував ПП «АММОНН», засновником якого є його син. Підприємство надає послуги з екологічного консалтингу та обслуговує будинки замість КВЖРЕП №3.

Має найменший відсоток у цьому товаристві, але при цьому керує ним – киянин Сергій Палєєв. У столиці він займається оптовою торгівлею зерном та консультуванням з питань комерційної діяльності.

Ще цьогоріч «Еко-Нест Плюс» керував так укладав усі угоди з Коростишівською райрадою заслужений природоохоронець України Іван Паламарчук, який колись трудився головним державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища області. Крім того, Паламарчук мав відсоток поміж засновників. Також серед власників фірми числився й Василь Блощинський – екс-керівник вже неіснуючої житомирської філії Державного підприємства “Агроспецсервіс». Блощинський разом із вже згаданим «Еко-Нест Плюс» та кількома особами заснували у Коростишівському районі ще одне товариство, яке спеціалізується на видобутку піску та гравію – «Надійність-К». Серед засновників цієї фірми депутати Гуменницької сільської ради Василь Зінчук та Харитонівської сільської ради Олександр Зубленко, вже згаданий екс-депутат Київської облради Горовенко та київський бізнесмен Олексій Атаманов. Останній встиг побувати помічником нардепів від Партії регіонів Грицака та Синиці, а також Віталія Кличка (Партія «Удар»).

Дружина екс-заступника губернатора та колишній начальник служби доріг області

За 1 кілометр на південний схід від цього ж самого села Смолівки спецдозвіл на видобуток піску має товариство з обмеженою відповідальністю «Сілі-Кор». Власниця товариства – Світлана Беднаж. Це дружина екс-заступника голови – керівника апарату житомирської облдержадміністрації В’ячеслава Поліщука. Світлана Беднаж також є власницею товариства «Кактус» у Київській області, яке спеціалізується на роздрібній торгівлі напоями в спеціалізованих магазинах, приватної охоронної фірми “Сеіс Груп” у Києві. Крім того, разом із колишнім членом президії Ради з питань антикорупційної політики при Кабінеті Міністрів України Андрієм Сметаненком вона заснувала ще кілька охоронних служб у столиці – “Сеіс Сб”, Алькор Секьюріті”, “Кастор Секьюріті”. Компаньйон Світлани Беднаж по коростишівському «Сілі-Кор» – Олександр Мельниченко. Він ще цього року очолював Службу автомобільних доріг у Житомирській області. Виконуючий обов’язки голови Державного агентства автомобільних доріг України (“Укравтодор”) Євген Барах звільнив Мельниченка через завищення на 100 млн грн вартості ремонту дороги і порушення технології проведення таких робіт. Після свого звільнення Мельниченко став керівником коростишівського «Сілі-Кор».

Відомо, що раніше серед засновників числилася й Світлана Лук’яненко. У свій час вона разом із екс-губернатором Сергієм Рижуком та колишнім заступником голови облдержадміністрації Віктором Куницьким були уповноваженими особами обласної організації Партії Регіонів.

Син колишнього заступника глави СБУ

До 2029 року біля східної околиці села Смолівки має право видобувати пісок товариство «Кварц-2007». Одним із його засновників є Сергій Сацюк. Це син Почесного громадянина міста Малина, екс-заступника глави СБУ Володимира Сацюка. Відомо, що Сергій працював головним державним інспектором у Державній податковій інспекції Печерського району Головного управління Міністерства доходів і зборів України у місті Києві, помічником у нардепа від Партії Регіонів Сергія Головатого, а у 2014 році балотувався у Верховну Раду України від Житомирської області. Його ж батько відомий тим, що у 2004 році на його дачі отруїли Віктора Ющенка.

Крім того, у співвласниках житомирський бізнесмен Микола Боярчук та жителька селища Новогуйвинського Наталія Волощук.

«Айдарівець», київський бізнесмен і топ-менеджер

Ще в 2012 році спецдозвіл на видобуток піску за триста метрів від села Михайлівки Житомирського району отримало Товариство з обмеженою відповідальністю «Улянівський кар’єр». У засновниках даної компанії київський бізнесмен Олексій Бондар, який раніше разом із киянином Віктором Нєкрасовим володів ТОВ «Ново-Руднянський кар’єр» у цьому ж районі. Коли товариство ліквідували, разом із компаньйоном Нєкрасова – житомирянкою Аллою Сіліною, Бондар заснував вже згадане товариство «Улянівський кар’єр». Сіліна у свій час працювала топ-менеджером у кількох київських фірмах, а кілька років тому навіть балотувалася у Верховну Раду України від Виборчого блоку «Влада народу». Дивним чином серед трійки засновників ТОВ «Улянівський кар’єр» опинився й боєць батальйону «Айдар», юрист Олександр Федосюк. Відомо, що він разом із своїм сином були помічниками нардепа від Радикальної партії – Сергія Мельничука, який є засновником та першим командиром батальйону «Айдар». Також Федосюки зареєстрували ще кілька товариств, які пов’язані з видобутком корисних копалин та юридичну компанію.

pisok-karerКоротко про інших…

***

Спецдозвіл на видобуток піску за околицею села Стрижівки, що у Коростишівському районі, має житомирське приватне підприємство «Виробниче комерційне підприємство Проспект». У статутному капіталі підприємства всього 200 гривень… Відповідно до єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, засновник підприємства відомий у Житомирі бізнесмен, власник двох місцевих ЗМІ та колишній депутат Житомирської міської ради Михайло Пухтаєвич. Ця особистість добре відома житомирянам, тому не будемо вдаватися у деталі.

***

До 2031 року спецдозвіл на видобуток піску біля села Паволоч Попільнянського району київське товариство з обмеженою відповідальністю «Претор». Розмір статутного капіталу цієї фірми… 7 тис. 400 грн. У засновниках – київський юрист Андрій Орлов, власник кількох будівельних фірм в Одеській області Олег Руденко, крупний фермер з Одеської області – Іван Добровольський та його партнерка по бізнесу, жителька столиці Неля Яровенко. Вона ж і є керівником товариства «Претор». Крім того, у засновниках ще одна киянка – Олена Мамченко, яка з кількома жителями Попільнянського району та двома киянами заснувала у селі Паволоч ще одну компанію – “Паволока”.

***

За кілька метрів на північ від села Бовсунів у Лугинському районі має спецдозвіл на видобуток піску Товариство з обмеженою відповідальністю “Лугинський спецкар’єр”. У статутному капіталі всього 10 000 грн. Власник компанії – житель Броварів Київської області Костянтин Мацько. Бізнесмен має приватну фірму у столиці – “Укрдезінфекція”, яка займається проведенням дезінфекційних, дезінсекційних, дератизаційних робіт в Київській області.

***

В Олевському районі біля села Озеряни терміном на 20 років має спецдозвіл на видобуток піску Вiдкрите акцiонерне товариство Озерянський комбiнат залiзобетонних гiдротехнiчних конструкцiй”. Засновники товариства ТОВ «Кохан Трейд», яким володіє київська мільйонерка Марина Кохненко, та Наталія Романчук, яка теж має бізнес у столиці. Відомо, що комбінат знаходиться на стадії банкрутства. Торік Вищий господарський суд України повідомив про введення процедури санації на підприємстві.

***

На околиці села Карпилівки Новоград-Волинського району протягом двох десятків років має право видобувати пісок товариство з обмеженою відповідальністю «Маркол». Власниці компанії київські бізнесмени Тетяна Рибальченко та Сергій Снігир, які внесли по півмільйона гривень до статутного капіталу, а також жителька Новоград-Волинського району Ніна Шевчук. У райцентрі на неї зареєстрована Фірма “Арго”, а в обласному центрі разом із житомирянкою Людмилою Жуківською зони заснували землевпорядну фірму «Терра Полісся».

***

На 40 років ще у 90-х отримало спецдозвіл на видобуток піску біля села Тарасівки ПАТ «Житомирський комбінат силікатних виробів». Голова правління акціонерного товариства – колишній депутат Житомирської міської ради Валерій Онопрієнко.

***

Крім того, за інформацією Державної служби геології та надр України, на території села Ігнатпіль Овруцького району видобуває пісок Державне територіальне галузеве об’єднання «Південно-Західна залізниця». А на землях запасу Баранівської міської ради – КП «Баранівка міськводоканал».

Кому належить видобуток граніту в Житомирській області – читайте на нашому сайті згодом. Буде цікаво і несподівано.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *