Депутати облради хочуть скасувати рішення про надання спецдозволів на користування надрами

Третина депутатів обласної ради звернулися до голови обласної ради Володимира Ширми з проханням скликати позачергову сесію. Обранці хочуть скасувати рішення попередньої сесії по двох «надрових» питаннях. Про це на своїй сторінці у Facebook написав депутат облради Дмитро Кропачов. За його словами, причина такого звернення – сфальсифіковане погодження щодо надання спеціального дозволу на користування надрами ПП «ДБР-3» та ТОВ «АБВ-4».

«Сьогодні більше третини депутатів обласної ради звернулися до голови про скликання позачергової сесії через сфальсифіковане погодження щодо ільменітів! Ми хочемо скасувати рішення попередньої сесії по двох надрових питаннях, пов’язаних з підприємствами ПП «ДБР-3» та ТОВ «АБВ-4». Вже зібрали підписи і зареєстрували депутатське звернення!

Це було нелегко, бо, як тільки про це дізналися, почали тиснути на всіх підписантів, щоб вони відкликали свої підписи. Крім того, дзвонили депутатам та категорично забороняли їм ставити підпис. У тому списку – практично герої депутатського корпусу, і всі вони з різних фракцій. Це люди принципові, які не побоялись відстояти правду. Були й ті, хто не зміг підписати фізично (у відрядженні, у відпустці чи захворіли). Дякую всім, хто не побоявся поставити свій підпис!» – написав Кропачов.

За його словами, результат голосування щодо погодження надання спецдозволів, які розглядалися на сесії 23 лютого, не співпадає з реальною позицією депутатів та суперечить інтересам громадськості.

«Той проект рішення був «за відмову». Проте голова обласної ради поставив на голосування питання «про підтримку» проекту рішення, а підписав «про погодження» клопотання. Заяви про відкликання своїх голосів написали депутати з декількох фракцій ще під час сесії 23 лютого. ПП «ДБР-3» та ТОВ «АБВ-4» мають одних і тих самих власників, одного керівника та зареєстровані за адресою масової реєстрації юридичних осіб. Майже 2 роки ПП «ДБР-3» настирливо пробирається в Житомирську область, щоб видобувати ільменіт. Після отримання спецдозволу ці підприємства можуть бути перепродані будь-кому, наприклад, групі компаній Дмитра Фірташа. Саме його компанії давно поклали око на родовища ільменіту в Житомирській області та постачають ільменіт на окуповану територію України», – додав Дмитро Кропачов.

Нагадаємо, облрада погодила видобуток корисних копалин підприємствам-прокладкам, – депутат. Стало відомо, кому належить видобуток титану на Житомирщині. Коростенська РДА дала «добро» на розміщення комплексу для видобутку титанових руд без громадських слухань

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *