Депутати облради на прохання колеги-співробітника фірми Фірташа звернуться до парламенту через надра

Житомирська обласна рада проситиме Верховну Раду змінити Гірничий Закон України і спростити видачу дозволів на користування надрами. Відповідний проєкт рішення сесії оприлюднили на сесії облради.

Як зазначено у проєкті рішення, його розробником є позафракційний депутат Олександр Яковчук. Так співпало, що він є… директором з капітального будівництва ТОВ «Валки-Ільменіт». Кінцевим бенефіціарієм фірми, згідно із реєстром фізичних та юридичних осіб є олігарх Дмитро Фірташ.

Розробник проєкту просить вилучити із переліку документів, які необхідні для роботи підприємств із видобування, погодження проєктної документації Державною службою України з питань праці. На його думку, щорічна обов’язковість проведення погоджувальних процедур є «додатковою підставою для вчинення корупційних дій».

Нагадаємо, що у листопаді 2019 року депутати облради кілька разів поверталися на сесії до питання надання дозволів на користування надрами. Обласна рада ліквідує комунальне підприємство «Надра Житомирщини».

3 Comments
 1. Цікаві стандарти журналістики. Наведено витяги із різних сайтів, проте не наведено витяг із самого проекту звернення. Для оцінки читачів:
  “Водночас, статтею 19 Гірничого Закону України передбачено, що:
  -…
  – план розвитку гірничих робіт підприємства щорічно розглядається та погоджується з органами гірничого нагляду;
  – у разі фактичних чи прогнозованих змін гірничо-геологічних (виробничих) умов, гірничі роботи припиняються до коригування та перезатвердження в установленому порядку проектів і паспортів.

  Проте досвід свідчить про те, що ряду гірничодобувних підприємств Житомирської області розробленого, погодженого та затвердженого проєкту (паспорт, план розвитку гірничих робіт) достатньо для здійснення діяльності на декілька років або до моменту виникнення непередбачених проєктами змін гірничо-геологічних умов. Інші підприємства коригують та перезатверджують проєкти кілька разів у рік.

  За таких обставин вимоги абзацу п’ятого статті 19 Гірничого Закону України, що встановлюють обов’язок щорічного розгляду та погодження плану розвитку гірничих робіт органами гірничого нагляду (Державна служба України з питань праці), є недоцільними. Крім цього, підприємства відмічають, що щорічна обов’язковість проведення погоджувальних процедур є додатковою підставою для вчинення корупційних дій.”

 2. Шановний пане Олександре! У тексті написано, що автор звернення (Ви) бачить у цьому “корупційну складову”…

 3. Так, я ознайомився з текстом автора. Автор не захотів продемонструвати, що знайомився з текстом звернення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *