Депутати облради просять керівництво держави напрацювати план визволення українських політв’язнів у Росії

Депутати обласної ради прийняли звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України щодо підтримки незаконно ув’язнених українських патріотів. Про це повідомила прес-служба обласної ради.

У такий спосіб депутатський корпус висловлює свою позицію щодо політичного переслідування громадян України владою Російської Федерації, зокрема, українського режисера, учасника Революції Гідності Олега Сенцова та інших незаконно засуджених українських патріотів.

«Депутати переконані, що найвищим посадовцям держави, народним депутатам потрібно напрацювати дієвий план визволення українських політичних в’язнів, необхідно активніше і наполегливіше використовувати засоби дипломатичного тиску на російську владу, застосовувати персональні санкції тощо. Також депутати звертаються до всіх колег – депутатів місцевих рад Житомирської області з пропозицією прийняти звернення щодо звільнення громадян України, які незаконно утримуються у в’язницях на території Російської Федерації та підтримати українських патріотів», – йдеться у повідомленні.

До слова, Олег Сенцов – український кінорежисер, сценарист та письменник, громадський активіст. Генеральний директор кінокомпанії «Край Кінема». Відтоді як почався Євромайдан, Сенцов став його активним учасником. Зокрема він приєднується до активістів Автомайдану. А під час Кримської кризи він часто їздив в рідний Сімферополь, де намагався організувати мітинги «За єдину країну», а також постачав продуктами та усім необхідним українських військових, які перебували в Криму. У травні 2014 року був затриманий в Сімферополі російськими силовими структурами, і 25 серпня 2015 засуджений за звинуваченням у тероризмі до 20 років позбавлення волі з відбуванням покарання у колонії суворого режиму.

Нагадаємо, що у Житомирі обговорять місце встановлення пам’ятника учасникам російсько-української війни.  Житомиряни просять заборонити «російськомовну» рекламу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *