Дерземгеокадастр просто вбиває бізнес, – екс-депутат міської ради Микола Савенко

У п`ятницю, 12 лютого у прес-центрі облдержадміністрації відбувся круглий стіл ініційований комісією з питань регуляторної політики та підтримки підприємництва Громадської ради при Житомирській ОДА.

Депутати, підприємці, представники «Держгеокадастру», фіскальної служби та громадськість обговорювали факт невиконання «Держгеокадастром» рішення Житомирської міської ради № 931 від 10.06.2015, щодо введення в дію нових розмірів плати за земельні ділянки у Житомирі.

Рішенням установлена середня вартість 1 кв.м землі – близько 250 грн. та встановлено обмеження значення відповідних коефіцієнтів. У результаті невиконання рішення нормативно-грошова оцінка землі зростає в більше, ніж чотири рази.

««Держземгеокадастр» приймає не всі пункти рішення міської ради № 931. Цим самим вони просто вбивають бізнес, гаражні кооперативи. Владі міста варто бути принциповішою і вимагати виконання рішення міськради», – прокоментував колишній голова робочої групи з розрахунку нормативної грошової оцінки земельних ділянок міста Микола Савенко.

m-savenko-22

Наразі Житомирська міська рада та активісти подали позов до суду.

«Ми подаємо до суду і правовим шляхом намагаємось зобов`язати начальника «Держземгеокадастру» виконувати законне рішення сесії міської ради №931. Житомирян оббирають, роблять усе, аби життя у місті стало дорожче в рази. Уявіть, що власник магазину платив за землю, яку орендує 10 тисяч, а завтра платитиме 300 тисяч. Підприємець тоді повинен покласти цю різницю на кожну одиницю товару, аби хоч якось заробити кошти, відповідно усі товари зростуть у ціні», – розповів голова ГО «Всеукраїнський комітет захисту та розвитку бізнесу „Відсіч“» Сергій Зайцев.

sergiy-zaycev-22

Питання намагаються врегулювати до 20 лютого, адже саме тоді спливає дата заповнення декларацій на землю. Активісти сподіваються, що дана проблема приверне увагу Мінрегіону та Державної служби регуляторної політики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *