Державному реєстратору повідомили про підозру у незаконній реєстрації оренди землі

Державному реєстратору однієї із сільрад Житомирщини повідомили про підозру у незаконній реєстрації оренди землі. Про це повідомили у прес-групі Служби безпеки України.

«Мова йде про шахрайський механізм довгострокової оренди неуспадкованої землі у «мертвих душ», який розробив адвокат із Рівного. Внаслідок дій фігурантів 33 спадкоємці та Малинська територіальна громада зазнали збитків на понад 10,5 млн грн», – кажуть у СБУ.

Упродовж чотирьох робочих днів посадовець ЦНАП вніс до Державного реєстру речових прав та їх обтяжень відомості щодо права оренди на 170 земельних ділянок. Власником комерційної структури, яка хотіла орендувати 315 гектарів землі на 45 років, на той час вже був рівненський адвокат.

Двосторонні договори, які він надав для здійснення правочину, були «підписані» померлими власниками земельних ділянок, з одного боку, та попередньою директоркою бізнес-структури, з іншого. Датувалися дані документи давно минулими роками.

«Державний реєстратор здійснив реєстраційні дії без жодної належної перевірки підроблених договорів та без встановлення особи заявника й обсягу його повноважень. Отримані незаконним чином сотні гектарів неуспадкованої землі фірма адвоката здавала у суборенду місцевим фермерам, отримуючи за це орендні виплати», – додають у Службі безпеки.

Нині державному реєстратору повідомлено про підозру у вчиненні службової недбалості, що спричинило тяжкі наслідки. Триває досудове розслідування.