До проєкту Людмили Зубко «Альтернатива є – безпечна школа» долучаються нові школи

До проєкту Людмили Зубко «Альтернатива є – безпечна школа» долучаються нові школи

Комунальні.

Загальноосвітня школа №36 ім. Я. Домбровського, в якій навчається більше ніж 600 учнів, стала першою муніципальною школою Житомира, яка долучилася до проєкту Людмили Зубко «Альтернатива є – безпечна школа».

Участь у проєкті надасть школі можливість суттєво знизити інфекційні ризики в умовах пандемії та розпочати новий навчальний рік із дотриманням необхідних норм безпеки.

«Директорка школи №36 Олена Кулініч звернулася до нашої команди з проханням проконсультувати в облаштуванні безпечного простору. Ми точно знаємо, яке обладнання необхідно, але його немає в переліку, затвердженому виконкомом», розповіла засновниця ГО «Житомир, зроби голосніше», підприємиця Людмила Зубко, яка є ініціаторкою проєкту «Альтернатива є – безпечна школа».

Фахівці Національної експертної групи з інфекційного контролю NEGIC уже провели ретельний аудит усіх приміщень школи щодо дотримання протиінфекційної безпеки. Невдовзі для навчального закладу будуть розроблені фахові рекомендації, які дозволять провести необхідні протиінфекційні заходи.

Директорка школи Олена Кулініч розповіла, що напередодні аудиту вона також ретельно вивчила напрацьовані командою Людмили Зубко Протоколи з інфекційної безпеки для шкіл. На її думку, це найбільш систематизований документ для підготовки навчальних закладів до роботи в умовах пандемії.

«Це зараз дуже актуальний проєкт. Мені як керівнику ці речі дуже допомагають у роботі. Тому що з різних джерел є багато інформації, але у Протоколах, розроблених командою Людмили Зубко, все дуже систематизовано», зазначила Олена Кулініч.

На думку Людмили Зубко, у Житомирі слід пришвидшити протиінфекційну підготовку шкіл, оскільки часу до початку навчального року залишається обмаль.

«Наша команда завжди швидше! Поки школи Житомира все чекають обіцяного від міської влади обладнання, ми точно знаємо, що потрібно для безпечного початку навчання в умовах пандемії. Таке враження, що влада забула про те, що 1 вересня уже от-от», наголосила Людмила Зубко.

Як раніше вже повідомлялося, базовою школою проєкту «Альтернатива є – безпечна школа» наприкінці липня стала Житомирська школа «Сяйво». Команда проєкту також розробила «Протоколи роботи загальноосвітніх навчальних закладів на період обмежувальних заходів у зв’язку з пандемією Covid-19». Ці Протоколи Людмила Зубко передала до Міністерства охорони здоров’я. До проєкту «Альтернатива є – безпечна школа» може приєднатися будь-яка школа. Для цього слід заповнити універсальний чекліст та на його підставі отримати рекомендації фахівців щодо забезпечення інфекційної безпеки у конкретному навчальному закладі.

Leave a Comment