Директорка бібліотеки оформила на роботу співмешканця та отримувала його зарплату

Директорка бібліотеки оформила на роботу співмешканця та отримувала його зарплату

 Чоловік був закордоном.

На Житомирщині директорка районної бібліотеки влаштувала свого співмешканця кочегаром та одержала замість нього понад 20 тис. грн зарплати у той час, коли він перебував за кордоном. Про це повідомила прес-служба прокуратури.

«13 червня, за погодженням із процесуальним прокурором, чиновниці повідомлено про підозру у скоєнні злочину за ч. 2 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України. Установлено, що директорка районної бібліотеки прийняла на роботу свого співмешканця на посаду оператора котельні, який числився у штатному розписі протягом півроку – із жовтня 2017 по квітень 2018 роки. Однак, як з’ясувалося, насправді оператор котельні жодного разу не вийшов на роботу, тому що «кочегарив» на заробітках за кордоном. Проте, така обставина не заважала керівнику бібліотеки ставити відмітки в табелі про його фактичну наявність на робочому місці та одержувати замість нього зарплату», – йдеться у повідомленні.

Унаслідок службового підроблення підозрювана привласнила грошові кошти районного бюджету на загальну суму понад 21 тис. грн. Викрили протиправні дії чиновниці співробітники Бердичівського МВ УСБ України в області. У ході досудового розслідування директор бібліотеки звільнилася з посади за власним бажанням. Наразі триває досудове розслідування, яке проводить Ружинське відділення Бердичівського відділу ГУНП в області.

«Санкція суворішої ст. 191, ч. 2, КК України передбачає покарання, зокрема, обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років», – додали у прокуратурі.

Нагадаємо, на Житомирщині середня зарплата майже у два рази перевищує прожитковий мінімум. У Житомирській міськраді знову хочуть дати гроші громадським організаціям.

Leave a Comment