Епідемічний поріг ГРВІ у Житомирі перевищено на 67 відсотків

Рівень інтенсивності епідемії ГРВІ у Житомирі оцінюється як високий. Зареєстровано смертельні випадки. Про це під час брифінгу повідомила заступник міського голови Марія Місюрова.

«Епідемічний поріг захворюваності на ГРВІ перевищено на 67%. Станом на 30 січня 2020 року рівень захворюваності становить 1 тис. 466 випадків на 100 тис. населення, що на 41% вище рівня захворюваності минулого тижня. В осіб, що померли, лабораторно підтверджено вірус типу А (H1N1) пандемічний, діагностувалась грипозна пневмонія і були супутні захворювання», ‒ сказала Місюрова.

За її словами, медичні заклади міста працюють з величезним навантаженням. Відділення лікарень, які приймають пацієнтів з інфекційними захворюваннями, перепрофільовані. Лікарні забезпечені необхідними лікарськими засобами, закупленими за кошти міського бюджету. Дуже часто із захворюваннями звертаються діти.

«За січень до стаціонару дитячої лікарні звернулося 1690 дітей. З них госпіталізовано 1400 дітей. 1250 дітей проліковано з встановленням діагнозів вірусна інфекція та грип. З них виявлено ускладнення – 224 пневмонії», – повідомив лиректор дитячої лікарні ім. В. Й. Башека Володимир Галайба.

Щодня в лікарні отримують стаціонарне лікування 240-260 дітей. Лікування дітей проводиться безкоштовно. Медики наголошують: оскільки лікарня працює в понадплановому режимі, то при стабілізації стану дитини можлива виписка зі стаціонарного лікування на амбулаторне долікування.

Єдиним і найдієвішим методом вберегтися від хвороби, наголошують лікарі, є вакцинація.

Нагадаємо, що понад 150 шкіл області закрили на карантин. У Житомирі навчальні заклади пішли майже на двотижневі канікули через ГРВІ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *