Навесні у Житомирі стартує культурно-екологічний фестиваль «ЧистоFest»

Благодійники, активісти, експерти та місцеві чиновники 8 лютого о 10:00 зберуться у житомирському прес-клубі «Реформ» для того, щоб обговорити проблеми довкілля. Саме з такою метою стартує «Обласний форум Взаємодії». Його у рамках усеукраїнської екологічної акції «Зробимо Україну чистою разом!» організовує громадська організація «Let’s do it, Ukraine». Про масштабний захід «ЧистоFest», який під час акції відбудеться у Житомирі, та роботу форуму взаємодії зокрема «Вголос.zt» розповів координатор «Let’s do it, Ukraine» у Житомирській області Артур Маліновський.

Line-yellow

arthur-malinovsky-2016

— Артуре, що ваша команда планує здійснити в рамках акції «Зробимо Україну чистою разом!», передусім, у місті Житомирі? Чи маєте орієнтовний план дій?

— План ще буде доповнюватись. На жаль, торік Житомирська область стала найгіршою в Україні. Тому цього року наша оновлена команда має на меті реабілітуватись. У нас вже є список локацій, який у декілька разів перевищує минулорічний.

— Про які саме локації йдеться?

— Центральна локація – Замкова гора. Серед інших – Соколовський кар’єр, Шодуарівський парк (за мостом), території біля монументу «Вічний вогонь», на богунському мосту, біля колонії № 4, дитячий пляж і зелена зона у Гідропарку, а також прибиратимемо на Смолянській площі. Під «питанням» поки залишаються берег річки по Малікова, богунські озера, посадки вздовж залізничної дороги на Польовій і спуск до річки, що за технологічним університетом.

— Цьогоріч акція «Зробимо Україну чистою разом!» відбудеться 23 квітня у форматі «Свята чистоти». Передбачають, що вона триватиме з 10:00 до 20:00 та об’єднає всю Україну. Яку особливість цей захід матиме у Житомирській області?

— Це культурно-екологічний фестиваль, який має назву «ЧистоFest». Він відбудеться у декількох містах області. Відкривати всіх карт поки не буду. Скажу єдине: буде дуже прикольно, адже за фестиваль взялись справжні професіонали. Завдяки «ЧистоFest» наша акція може стати не лише прибиранням раз на рік, а й культурним заходом.

— Які напрацювання ваша команда представить на форумі 8 лютого?

— До форуму ми готові. Маємо низку питань і пропозицій, які порушуватимемо на нарадах. Перш за все, цікавить, чи готові чиновники допомагати нам у проведенні акції в усій області. Важливо, щоб це були конкретні дії, а не лише слова. Ми розраховуємо на підтримку наших ініціатив, аби не перетворювати акцію у звичайне одноразове прибирання. Хочеться зробити Житомир чистим містом, в якому приємно жити.

— Скільки учасників уже підтвердили свою участь у форумі?

— Розраховуємо на зустріч із представниками управління молоді та спорту, управління екології, управління зв’язків з громадськістю, спеціалістами КП «Інспекція з благоустрою» та заступником губернатора Ярослава Лагуту. Вони вже підтвердили свою участь. Чекає також на представників громадських організацій Житомира. Крім того, на «круглий» стіл запрошували шкільних лідерів і активістів студрад. Але на жаль, у місті все ще триває карантин. Тому абсолютно впевненими в участі останніх бути не можемо.

Line-yellow

Довідково. Акція «Зробимо Україну чистою разом!» є частиною всесвітнього руху «Let’s Do It, World!», що об’єднує понад 13 млн людей у 113-ти державах, які щорічно в обраний день виходять на прибирання у своїй країні, піклуючись про екологію планети. В Україні цього року заплановано 24 обласних форуми, до яких залучатимуть від 2280 до 5500 учасників. Серед них – молодіжних лідерів, експертів, журналісти, бізнесмени та представників громадських організацій і органів державної влади. Метою діяльності руху «Let’s Do It, World!» є виховання відповідального ставлення громадян до довкілля шляхом об’єднання громадського, комерційного та державного сектору для вирішення питань поводження з відходами.


Текст: Олександр Трохимчук
Фото: мережа інтернет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *