ФЕСТИВАЛЬ ЇЖІ ПЕРЕТВОРИВСЯ У ФЕСТИВАЛЬ ВИПИВКИ

Цьогорічний День міста перетворився у справжнє ПОПОЇЩЕ. Багато житомирян були свідками, як на святкуванні Дня міста, в рамках фестивалю вуличної їжі, Новий Бульвар перетворився у велику наливайку, де з порушеннями Закону продавали міцний алкоголь на розлив. Такого алкогольного святкування житомиряни не пам’ятають вже давно.

Святкування Дня міста було якісно організовано, але це не можна сказати про той безлад, який відбувався на фестивалі вуличної їжі.

Організатори та місцева влада запевняли та говорили, що на святкуванні будуть продаватися лише слабоалкогольні напої. Однак, протягом трьох днів на фестивалі вуличної їжі з порушенням законів продавали горілку, коньяк та інші міцні напої на розлив. Це усе реалізовувалося без жодних документів, продавці не мали ліценції на продаж алкоголю, покупцям не видавався чек, що є грубим порушенням законів України. На фестивалі їжі було представлено декілька точок продажу так званих «домашніх» вин, продавці яких також не мали жодних документів, а пляшки – маркування та акцизних марок. Це є грубим порушенням. Але ні організаторів, які б мали слідкувати за дотриманням правил торгівлі, ні чиновників міської ради, які були на святі і бачили, що відбувається, нічого не зробили. Жодної реакції на порушення законодавства з їхньої сторони не було.

Усі ці факти були зафіксовані та складено відповідні протоколи про порушення. Адже якщо організатори беруться організувати торгівлю, вони мають відповідати за це. Не буду зупинятися на тому, що процес приготування їжі на фестивалі не відповідав санітарним вимогам та нормам.

Очевидно, що в продажі алкоголю на святкуванні дня міста були зацікавлені певні чиновники міської ради, які лобіювали це питання. Очевидним також є те, що певні люди та організації заробили на вільному продажі алкоголю. Зрозумілим є і те, що всі учасники платили за участь у фестивалі вуличної їжі та ярмарку, але від усього цього місто не отримало жодної копійки податків. Усе, що отримало місто, це гори сміття та безладу, який залишився після свята.

Організатори, які декларували, що цей захід проводиться для визначення «Гастробренду Житомира», так і не визначили його.

Ті, хто думають, що, заробивши на незаконній торгівлі алкоголем пару копійок, може ні про що не хвилюватися – помиляються. Подібна організація та прикриття фестивалем вуличної їжі не має перетворюватися у фестиваль вуличної випивки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *