Футболку, яка побувала у космосі, Каденюк подарував Житомирському музею космонавтики

Футболку, яка побувала у космосі, Каденюк подарував Житомирському музею космонавтики

Це вже не перший подарунок від першого космонавта незалежної України.

Перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк подарував Музею космонавтики ім. С.П. Корольова футболку, у якій він був на борту КК «Колумбія» під час свого польоту у космос. Про це повідомила прес-служба музею.

«З першим космонавтом незалежної України, Героєм України Л.К. Каденюком музей пов’язують давні дружні стосунки. Свого часу Леонід Костянтинович передав музею фотографію НАСА: космонавт у червоній футболці з логотипом польоту під час виконання біологічного експерименту на борту КК «Колумбія». Перебуваючи у музеї на урочистостях, присвячених 110-й річниці з дня народження С.П. Корольова, Л.К. Каденюк подарував музею саме цю футболку, яка невдовзі демонструватиметься поряд з історичною світлиною. Цікавий факт: як було передбачено програмою, у кожен із 16 днів члени екіпажу «Колумбії» одягали футболки іншого кольору. Колектив музею висловлює щиру вдячність Л.К. Каденюку за цінний подарунок!» – йдеться у повідомленні.

До слова, в період з 19 листопада по 5 грудня 1997 року Каденюк здійснив космічний політ на американському БТКК «Колумбія». Під час польоту виконував біологічні експерименти спільного українсько-американського досліду з трьома видами рослин: ріпа, соя і мох. Основна мета проведення експериментів — вивчення впливу стану невагомості на фотосинтетичний апарат рослин, на запліднення та розвиток зародка, на експресію генів у тканинах сої і ріпи, на вміст фітогормонів у рослинах ріпи, на вуглеводний метаболізм та ультраструктуру клітин проростків сої, на процес ураження проростків сої патогенним грибом фітофтори. Крім цих експериментів в космічному польоті виконувалися експерименти Інституту системних досліджень людини по тематиці «Людина і стан невагомості».

Нагадаємо, виставку Житомирського музею космонавтики перевезли до Литви. Перший космонавт незалежної України приїхав до Житомира у день народження Корольова.

Leave a Comment