-
Чи будуть житомиряни переходити на ID-паспорти (БЛІЦ-ОПИТУВАННЯ) - 12/01/2016
-
Житомирська відлига у 20 фотографіях - 12/01/2016
-
Учні житомирського ліцею зняли реконструкцію бою під Крутами - 2 days ago
-
У селі Бердичівського району здали в оренду школу - 2 days ago
-
СБУ Житомирщини повідомило про підозру директору підприємства колаборанта Сальдо - 2 days ago
-
У Житомирі на пожежі загинув пенсіонер та постраждала дитина - 26/01/2023
-
Житомирська міськрада хоче ліквідувати дитячу стоматологічну поліклініку - 25/01/2023
-
У Житомирі судитимуть підприємця, який виготовляв призовникам документи для перетину кордону - 25/01/2023
-
Понад 120 бізнес-проектів підприємців області отримали бюджетне фінансування - 25/01/2023
-
Більше мільйона на вітер: у Ємільчиному вкрали гроші на ремонті колектора - 24/01/2023
-
У Оліївській сільраді не хочуть розповідати, на що витратили 200 тисяч - 24/01/2023
-
СБУ підозрює житомирянина у заклику до зміни меж державного кордону - 24/01/2023
Житомиряни розповіли всій Україні про свій досвід гендерного бюджетування (ФОТО)
За круглим столом зібралися гості з кількох областей.
Житомирська область у 2015 році була однією з п’яти пілотних у запровадженні гендерного бюджетування. В обласному центрі торік проаналізували дві проблеми: онкозахворювання та туберкульоз.
У четвер, 14 квітня, у приміщенні Житомирської міської ради відбувся круглий стіл “Гендерне бюджетування як ефективний інструмент управління (досвід Житомира)”. На ньому зібралися представниці та представники Всеукраїнської Майстерні з гендерного бюджетування з різних регіонів.
“Нам дуже приємно, що ви приїхали і що вам цікаві наші здобутки. Так складається, що Житомир стає якимось форвардом по гендерній рівності в Україні. Сподіваюся, що так і буде продовжуватись”, – сказав заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Матвій Хренов.
Начальниця управління у справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради Ірина Ковальчук представила гостям Житомира гендерний портрет Житомирської міської ради.
“У цьому дослідженні взяли участь усі управління, департаменти, депутатський корпус, виконавчі органи та виконавчий комітет. У депутатському корпусі міської ради є 81 % чоловіків та 19 % жінок, що, звичайно, не відображає паритетну участь жінок у прийнятті рішень. Хоча, ситуація краща, аніж на національному та обласному рівнях”, – наголосила Ковальчук.
Спеціалістка управління у справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради Світлана Євченко показала презентацію про “Впровадження гендерної бюджетної ініціативи у сфері позашкільної освіти за місцем проживання у Житомирі”, а експертка з гендерного бюджетування та гендерної освіти, директорка центру гендерної освіти ЖДУ ім. І. Франка Олена Остапчук презентувала гендерні бюджетні аналізи обласних цільових програм протидії захворювання на туберкульоз та боротьби з онкологічними захворюваннями.
Також на круглому столі представили співпрацю міської ради та громадської організації “Паритет”.
“Я рада, що співпраця не залежить від зміни керівників управлінь у міській раді. Ми почали співпрацювати чотири роки тому і продовжуємо й надалі. Це і на рівні системних ініціатив, так і на рівні позашкільної освіти. За чотири роки ми спільно реалізували понад 12 ініціатив”, – сказала Голова Ради ЖО МГО “Паритет” Наталія Тарасенко.
Довідково
Ґендерно-орієнтоване бюджетування (ГОБ) – визнаний у всьому світі ефективний інструмент досягнення ґендерної рівності, який сприяє підвищенню ефективності використання бюджетних коштів. ГОБ поєднує два процеси, не пов’язані між собою: забезпечення гендерної рівності і управління державними фінансами.
Нагадаємо, що у Житомирі презентували проект “Гендерне обличчя міської ради”. Згідно дослідження, більшість рішень у міській раді приймають чоловіки віком 35-50 років. Також на Житомирщині впродовж 5 місяців навчали ненасильству щодо дівчат та жінок. А у січні шведський поліцейський розповів, що у них є притулки для жінок, які потерпіли від насильства. У Житомирі же неможливо забрати кривдника з дому. Також ви можете переглянути інфографіку про те, що офіційна кількість випадків насильства в сім’ї за три роки зменшилася.