Голландці передали обласній лікарні сучасне відеоендоскопічне обладнання

На повну потужність запрацювало відеоендоскопічне обладнання для обстеження шлунково-кишкового тракту, яке днями надійшло до обласної клінічної лікарні ім. О.Ф.Гербачевського від благодійників з Нідерландів. Про це повідомили в управлінні охорони здоров’я облдержадміністрації.

2016_11_30_02

«Обладнання вартістю 90 тисяч євро було встановлено в ендоскопічному відділенні лікарні. Це апарати відеогастроскоп та відеоколоноскоп EVIS EXERA II  японської фірми «OLYMPUS». Переваги такої техніки очевидні: за рахунок того, що ультрачітке ендоскопічне зображення слизової оболонки стравоходу, шлунка або кишківника виводиться на дюймовий монітор з максимальною деталізацією досліджуваної зони, то лікарям набагато простіше встановити правильний діагноз. Цьому сприяють поліпшені методики оптичної та цифрової візуалізації і додаткові можливості даного обладнання. Для пацієнта це означає максимально точний діагноз, а значить і результативне лікування», – йдеться у повідомленні.

За словами завідуючого відділенням Костянтина Строцького, щороку в області проводиться в середньому 50 тисяч ендоскопічних обстежень, майже 7 тисяч із них – в ендоскопічному відділенні обласної клінічної лікарні. Крім того, за допомогою даного обладнання проводяться й операційні втручання. Так, уже наступного дня після встановлення обладнання з його допомогою було проведено операцію на стравоході.

2016_11_30_03

«Про таку сучасну апаратуру лікарі ендоскопічного відділення мріяли вже давно. У пошуках допомоги завідуючий відділенням Костянтин Строцький два роки тому звернувся до відомого благодійника, директора Благодійного фонду «Хлібний дім» Аркадія Маргуліса. Перемовини про постачання сучасного обладнання для ендоскопічного відділення тривали з голландцями декілька років. Для придбання цього дороговартісного обладнання потрібно було зібрати солідну суму коштів – 90 тисяч євро (за цінами в Нідерландах). Реформаторською спільнотою Голландії «Фонд допомоги Східній Європі» було зібрано 40 тисяч євро, а ще 50 тисяч євро надав один голландський меценат, який дізнався, що це потрібно для лікарні з України», – розповіли у прес-службі.

Нагадаємо, сімейні лікарі з Нідерландів провели тренінг для педіатрів з Житомирщини. В області ситуація із захворюванням на ГРВІ залишається стабільною.

Автор фото: прес-служба управління охорони здоров’я ОДА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *