Губернатор повідомив про запровадження режиму надзвичайної ситуації

Губернатор повідомив про запровадження режиму надзвичайної ситуації

Категорично забороняється використовувати воду з річок Случ та Хомора.

У зв’язку з ситуацією, що склалася у Баранівському районі – забруднення хімічними речовинами річок Случ та Хомора, управління ДСНС в області оголосило надзвичайну ситуацію природного характеру об’єктового рівня за кодом 10736 – НС, яка пов’язана з інфекційним захворюванням риб невизначеної етіології (код ознаки 2.38 – випадок масової загибелі водних біоресурсів: риби, молюсків, водної рослинності та інших водних організмів) на площі водної поверхні понад 1 кв.км. Про це повідомив голова облдержадміністрації Сергій Машковський та звернувся до жителів Баранівського району максимально обмежити перебування біля цих річок та не використовувати воду.

Прошу жителів Баранівського району максимально обмежити перебування біля річок Случ та Хомора. Категорично забороняється використовувати для будь-яких потреб воду з річок, напувати тварин, споживати в їжу рибу. Відповідними службами проводиться знезараження та заходи з недопущення поширення забруднення на інші території“, – сказав Машковський.

Нагадаємо, за попередньою інформацією, ситуація склалася внаслідок несанкціонованого скиду відходів виробництва ТОВ «Понінківська картонно-паперово фабрика» смт Понінка Хмельницької області у р. Хомора, яка є притокою р. Случ та неналежного функціонування очисних споруд в м. Полонне. Підготовлено та направлено листи до Міністерства екології та природних ресурсів України і Хмельницької обласної державної адміністрації щодо сприяння у вирішенні питання відновлення належного функціонування очисних споруд в м. Полонне, ТОВ «Понінківська картонно – паперова фабрика». Справою займається прокуратура.

Leave a Comment