Голова обласної організації «Сили І Честі» привітав жителів Житомирщини із Днем пам’яті та примирення

Голова обласної організації «Сили І Честі» привітав жителів Житомирщини із Днем пам’яті та примирення

Побажав щастя, процвітання і миру.

Шановні друзі!

Дорогі житомиряни!

75 років тому підрозділи армій антигітлерівської коаліції отримали перемогу над ініціатором Другої світової війни – нацистською Німеччиною. 8 травня 1945 року у Берліні був підписаний Акт капітуляції Німеччини перед силами союзників. Вже наступного дня, 9 травня 1945-го року, було проголошено День перемоги над нацизмом і з того часу цю подію щороку відзначають і в Україні.

Між тим, у Європі за історичний рубіж завершення війни взято саме 8 травня 1945-го року, а тому щороку саме у цей день більшість європейських народів та держав відзначають, як день пам’яті та примирення. В Україні така традиція започаткована у 2014-му році. Тоді, шість років тому, заходи із нагоди завершення Другої світової війни у Європі та перемоги над нацизмом відбувалися упродовж двох днів – 8 і 9 травня. Пам’ять і примирення, як і перемога над нацизмом, дають можливість усім поколінням громадян нашої країни краще, повніше і об’єктивніше зрозуміти суть і зміст багатьох подій воєнної доби. Безумовно, перемога над нацизмом стала головним підсумком і головною подією усієї Другої світової війни. Однак у ході масштабних битв, під час окупації та визволення від нацистського гноблення, відбувалося багато подій, які потребували і досі потребують не лише їх визнання, але й осмислення.

Сьогодні, коли по завершення останніх залпів Другої світової війни у Європі минуло вже 75 років, велич і трагедія воєнного лихоліття і досі отримують потужний суспільний резонанс. Для України процеси вшанування памяті жертв воєнного лихоліття та суспільного примирення сьогодні набувають особливого значення. Саме у цьому процесі слід шукати низку причин сповільнення темпів нашого державотворення і кризових проявів у житті нинішнього українського суспільства загалом.

Сьогодні ми шануємо усіх своїх борців та героїв, ми памятаємою, якою ціною було здобуто можливість жити у незалежній, вільній та демократичній державі. Ми вітаємо своїх земляків – полісян із визначними датами нашої історії і сповідуємо тепер усім зрозуміле і дуже повчальне гасло «Ніколи знову!» Зичимо мешканцям Житомирщини щастя, процвітання і миру!

Зі святами Вас, шановні полісяни!

З повагою,

Іван КУЛАК,

голова Житомирської обласної організації політичної партії «Сила І Честь».

Leave a Comment