ГОЛОВНІ КОНКУРЕНТИ ХАБІВ ТА КОВОРКІНГІВ

Ще з дитинства бібліотека асоціюється у нас з місцем, де потрібно сидіти тихо, розмовляти пошепки та тремтіти, що можуть вигнати за порушення правил. З появою електронних книг та розвитком цифрових технологій дехто взагалі забув про існування бібліотек та їхню цінність. Але ж світ не стоїть на місці, завдяки досягненням технічного прогресу та відданості бібліотекарів своїй справі  модернізуються й бібліотеки і , впевнено крокуючи в ногу з часом, складають конкуренцію модним хабам та коворкінгам. Тепер там можна з користю і задоволенням провести годинку-другу та відвідати тренінги, виставки, конференції, літературні кафе чи багато інших цікавих івентів. Щоб краще орієнтуватись у бібліотечному світі й знати що до чого, ми підготували для вас «портрети» декількох житомирських бібліотек, які спонукатимуть замислитись навіть затятих ретроградів та скептиків. 

1. Житомирська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олега Ольжича. Будівля у центрі міста 1979 «року народження» тішить погляд архітектурою у футуристичному стилі  та цікавим стінописом, присвяченим Ольжичу,  але це не найголовніше.

БУДІВЛЯ У ЦЕНТРІ МІСТА 1979 «РОКУ НАРОДЖЕННЯ» ТІШИТЬ ПОГЛЯД АРХІТЕКТУРОЮ У ФУТУРИСТИЧНОМУ СТИЛІ

У бібліотеці відвідувачі мають вільний доступ до різномовної літератури та цілої «палітри» авторів. У бібліотеці діє інклюзивна зала для людей з інвалідністю. Також ви можете скористатися електронним каталогом, де з легкістю знайдете потрібну книгу, не виходячи з дому. У стінах бібліотеки діє ресурсно-інформаційний центр «Вікно в Америку», де всі охочі можуть відвідати уроки англійської мови, подивитись з друзями фільми англійською, відвідати фотовиставки та лекції, послухати виступи американських фахівців і вдосконалити свої знання про Америку. А ще бібліотека має свій власний електронний депозитарій «LIBO», де в оцифрованому вигляді зібрані твори авторів Житомирської області, книги про Житомирщину та краєзнавчі роботи. І все це у вільному доступі, тому зацікавлений люд за бажанням може зануритись в історію та дізнатися більше про місто, у якому живе.

Адреса: Новий бульвар, 4
Розклад роботи: пн.- чт. з 10:00 до 19:00, сб. – нд. з 10:00 до 18:00. Вихідний – пт.

2. Житомирська обласна бібліотека для юнацтва – це місце, де точно можна розмовляти голосно. Будівля, яка належала очільнику дворянства Волинської губернії Андрію Аршаневському, до сьогодні є пам’яткою культури другої половини 19 ст., помітна здалеку, а це означає, що ви точно прийшли за призначенням.

БУДІВЛЯ, ЯКА ДО СЬОГОДНІ Є ПАМ’ЯТКОЮ КУЛЬТУРИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ 19 СТ., ПОМІТНА ЗДАЛЕКУ

Звичайно ж, послуги бібліотеки є безкоштовними. Головний принцип життя цієї бібліотеки – постійно бути у русі: тут працює Англійський мандрівний клуб (English explorers Club), де вас безкоштовно навчать базової англійської, що безперечно допоможе комфортно почуватися під час подорожей по світу. У літній час працює літня ігротека –чудовий шанс пограти з друзями у настільні ігри і на якійсь час сховатися від літньої спеки. Практична психологиня, коуч Марина Листопадська проводить у бібліотеці арт-терапевтичні зустрічі, а на Літературному Stand-Up, можна обмінятись враженнями про прочитані книжки. Також у стінах бібліотеки діє Library Camp (Літературний табір), де діти віком від 10 до 14 років проводять канікули. І must have сучасної промоції – власний сайт та сторінки в Інстаграм та Фейсбук зі свіжими новинами.

Адреса: вул. Грушевського, 9
Розклад роботи: щодня з 10:00-18:00. Вихідний – субота.

3. Дітворі, яка до читання ставиться більш, ніж спокійно, радимо відвідати Обласну бібліотеку для дітей, що знаходиться у будинку на вулиці Пушкінській.

ДІТВОРІ, ЯКА ДО ЧИТАННЯ СТАВИТЬСЯ БІЛЬШ, НІЖ СПОКІЙНО, РАДИМО ВІДВІДАТИ БІБЛІОТЕКУ НА ВУЛИЦІ ПУШКІНСЬКІЙ

Тут справжній рай дитячої літератури, створений з книжок. Серед авторів книжок є й наші фаворити: Всеволод Нестайко,  Рональд Дал,  Антуан Де Сент-Екзюпері та багато-багато інших, на чиїх творах виросли численні покоління. Окрім читання, у бібліотеці проводяться заняття з англійської мови для дітей, організовуються конкурси для зовсім юних письменників та письменниць, проводяться лекції для батьків та дітей. Тут у вільному доступі є аудіобібліотека для зовсім маленьких читачів, котрі не вміють читати, електронний каталог, за допомогою якого ви можете обрати потрібну вам літературу та книги для дітей з інвалідністю. Тут вашій дитині  стовідсотково допоможуть закохатись у книги, знайти улюблений жанр та поринути у світ літературних пригод.

Адреса: вул. Пушкінська, 36
Розклад роботи: щодня  з 10:00-18:00. Вихідний – субота.
Мало хто знає, але у нашому місті діє централізована бібліотечна система «Ґлітера», яка єднає бібліотеки задля розвитку і комунікації. Головна спільна мета – повернути та примножити любов до читання. Завдяки «Ґлітері» запроваджуються нові форми роботи: буккросинг, бібліофреш, інсталяції та ігри.

У Житомирі достатньо бібліотек, щоб читачі обрали для себе ідеальне для читання місце поруч зі своєю домівкою. Краєзнавча література, творчі вечори, доступ до мережі Інтернет, клуб «Юний правознавець» з вільним доступом до правознавчої літератури, дитяча література, колекція детективів та зустрічі з цікавими людьми – зовсім не повний перелік того, що очікує на вас у бібліотеках. І користатись послугами у будь-якій з бібліотек можна за допомогою лише  однієї картки, оскільки всі бібліотеки користуються єдиною системою. 

Наостанок зауважимо, що бібліотеки дають можливість будь-кому отримувати знання, а це завжди буде в тренді!

Текст: Тетяна Мойсеєва
Фото: Катерина Кононюк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *