Губернатор Житомирщини під час голосування порушив закон

Під час голосування 31 березня голова Житомирської ОДА Ігор Гундич оприлюднив фото зі своїм бюлетенем та оприлюднив світлину у Facebook.

Демонстрація виборцем результатів волевиявлення у приміщенні для голосування забороняється. Тому такий вчинок голови облдержадміністрації може стати серйозною проблемою. Відповідно до ст. 7 Закону «Про вибори президента України», голосування на виборах Президента України є таємним. Фотографування, відеофіксація в будь-який спосіб результатів волевиявлення виборців в кабіні для таємного голосування, а також демонстрація виборцем результатів волевиявлення у приміщенні для голосування забороняються і є порушенням таємниці голосування. Відповідно до статті 159 (порушення таємниці голосування) Кримінального Кодексу України умисне порушення таємниці голосування під час проведення виборів або референдуму, що виявилося у розголошенні змісту волевиявлення громадянина, який взяв участь у виборах або референдумі, карається штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Нагадаємо, на виборах Президента зможе проголосувати майже мільйон жителів Житомирської області. На Житомирщині поліція вже зареєструвала 6 повідомлень про порушення виборчого процесу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *