Інвестором індустріального парку у Житомирі є фірма з кіпрським «корінням»

Інвестором індустріального парку у Житомирі є фірма з кіпрським «корінням»

Місто отримає 50 мільйонів євро інвестицій на рік.

У Житомирській міській раді визначилися із інвестором індустріального парку «Житомир-Схід». Ним є ТОВ «Житомирська меблева фабрика». Про це під час сесії повідомив міський голова Сергій Сухомлин.

«Сьогодні ми виносимо на порядок денний сесії меморандум між Житомирською міською радою та ТОВ «Житомирська меблева фабрика» про співпрацю. Ми могли цей документ затвердити на виконкомі, або я міг підписати його сам. Однак кожна зі сторін бере на себе певні зобов’язання. Я хочу, щоб про ці зобов’язання знали депутати. Тому це питання винесли на сесію», – сказав Сергій Сухомлин.

За словами міського голови, компанія, яка інвестуватиме у індустріальний парк, давно працює у Коростені. Меблеву фабрику хотіли заснувати спочатку в цьому місті, але згодом все-таки інвестора вдалося вмовити відкрити фабрику саме у обласному центрі. Сергій Сухомлин переконує, що власником підприємства є житель Києва Леонід Юрушев. Компанія обіцяє інвестувати у Житомир щороку близько 50 млн євро і працевлаштувати понад 1200 житомирян.

Згідно із реєстром фізичних та юридичних осіб Мінюсту, співвласниками ТОВ «Житомирська меблева фабрика» є киянин Леонід Юрушев та ПАТ «Венчурний закритий не диверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «Унібудінвест». Власником 100% акцій останнього, згідно інформації порталу Stockworld, є столична компанія «Унібудінвест Менеджмент». За останньою ж, окрім чотирьох жителів Києва і області, стоїть кіпрська компанія з майже однойменною назвою «Унібудінвест Менеджмент Лімітед». Якщо чотири фізичні особи внесли до статутного капіталу приблизно по 175 тис. грн., то інвестиції кіпрської фірми у свою «тезку» склали понад 4 млн грн.

Подібна ситуація ще на трьох підприємствах, засновниками яких є Леонід Юрушев. Відтак, ТД «Коростенський завод МДФ» окрім згаданої персони, має в засновниках кіпрську «Кіроф Холдингс Лімітед». Однойменна з заводом фірма ПАТ «Коростенський завод МДФ» має стовідсотковим акціонером кіпрську «Старвінгс Холдінг Лімітед». А ось ще одне підприємство Юрушева, яке працює в Коростені, ТОВ «Українська холдингова лісопильна компанія» окрім чотирьох киян, які є власниками ТОВ «Унібудінвест Менеджмент», згадується кіпрська «Петвіль Холдинг Лімітед».

Нагадаємо, що плитку для тротуарів Житомира міська рада придбала у фірми, яка має відношення до кіпрських «офшорів». Офшорна фірма тестя екс-голови ДФС Роман Насірова отримала з міського бюджету 7 млн грн. за програмою NEFCO.

Leave a Comment