Із середини травня житомирську деревину не пропускають митники на Закарпатті

Понад 60 вагонів із деревиною державних лісогосподарських підприємств Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства фактично із середини травня простоюють на митних пунктах Закарпаття. І  затримано їх без будь-яких пояснень. В такій же ситуації перебувають і лісгоспи інших областей України. Про це повідомила прес-служба обласного управління лісового та мисливського господарства.

«Відправників лісопродукції звинувачують в тому, що під виглядом дров паливних на експорт вони відправляють ділову деревину. Однак лісівники переконані, що проблема із затримкою вагонів створюється штучно і, ймовірно, є комусь вигідною. Нині на пунктах пропуску створено комісії для огляду вагонів, до складу яких увійшли спеціалісти різних служб. Проте до них не включено жодного представника лісогосподарських підприємств!» – йдеться у повідомленні.

Якщо ж у вагоні з «дровами паливними» відшукують хоча б кілька кубічних метрів «дровяної деревини для технологічних потреб», то це уже є підставою для складення акту про порушення митних правил і як наслідок – конфіскації товару.

«Митники дозволяють собі вільне трактування ГОСТів та зумисне «вишукування» порушень. Більше того, жодного офіційного документа з поясненням причин затримки лісопродукції лісогосподарські підприємства не отримували. Чим ці «ігри» із затримкою вагонів обертаються для лісогосподарських підприємств – схоже нікого не цікавить. Строки проведення вищезазначених оглядів  лісгоспам не повідомляються, а це може нанести їм неабиякі збитки», – розповіли у прес-службі.

Лише за попередніми розрахунками, штрафні санкції за несвоєчасну поставку продукції  фірмам-покупцям вже становлять понад 68 тисяч Євро, за простій вагонів – більше 2,2 мільйонів  гривень.

Нагадаємо, митники не пропускали через кордон вироби коростишівських “гранітників”, посилаючись на патентування прав інтелектуальної власності на вироби з каменю. Після рішення суду про призупинення дії патенту машини з гранітом могли вільно перетинати митний кордон.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *