Кабмін вирішив забрати майже 7 мільйонів у житомирських пільговиків

Кабмін вирішив забрати майже 7 мільйонів у житомирських пільговиків

Ініціативу підтримали депутати міськради.

Кабінет міністрів України прийняв рішення зменшити розмір субвенції на пільги по комунальних послугах для житомирян на 6 млн 886 тис. грн. Про це під час сесії Житомирської міської ради повідомив начальник департаменту бюджету та фінансів Сергій Гаращук.

«Уряд вирішив зменшити розмір державної субвенції на пільги по житлово-комунальному господарству. Її зменшили кожній області, а в облдержадміністраціях розрахували, скільки недоотримає кожне місто і район. Для Житомира ця сума склала 6 млн 886 тис. грн. Тому нам необхідно проголосувати за зміни до бюджету», – повідомив начальник департаменту.

У вересні місто мало отримати 8 млн грн на пільги, 1 млн 200 тис. грн вже виділили. Однак, за словами Гаращука, якщо депутати не проголосують за зменшення субвенції — Житомир не отримає навіть вже виділених коштів.

Тим часом депутат Житомирської міської ради, член бюджетної комісії Любов Цимбалюк каже, що інформацію про зменшення субвенції депутати отримали за день-два до самої сесії.

«Документ принесли напередодні. Комісію збирали «на ходу». Просто поставили перед фактом: хочете — голосуйте, хочете — ні. Мовляв, грошей все одно немає. Чому знов держава забирає ці гроші, щоб потім дофінансовувати з місцевого бюджету — незрозуміло. Тим більше, що до кінця року і так на ці потреби не вистачає 126 мільйонів. На бюджетній комісії ми за це не проголосували, бо були обурені: як можна пільги у людей забирати?», – сказала депутат.

За її словами, місто і так закриває зобов’язання держави по пільгових перевезеннях, по зарплатах лікарям та вчителям. І вже на сьогодні на фінансування життєдіяльності обласного центру не вистачає 240 млн грн.

Нагадаємо, що бюджету Житомира не вистачає грошей на захищені програми. Міська рада виділила гроші на лікування дітей, які постраждали в аварії на Корбутівці.

Leave a Comment