Колишній радянський військовий агітував за окупантів просто на КПП військової частини

Колишній радянський військовий агітував за окупантів просто на КПП військової частини

Спростовував злочини рашистів.

Уродженець брянської області рф, з території якої нині росія обстрілює Україну, агітував за окупантів просто на контрольно-пропускному пункті однієї із військових частин області. Чоловік досі продовжує працювати у цій частині.

На КПП частини прихильник «руssкого міра» закликав українських військовослужбовців не чинити збройного супротиву російським військам як завідомо сильнішому противнику. Він переконував присутніх у непереможності держави-агресора і неосяжності її ресурсів, а путіна називав «сильним полководцем», здатним докорінно змінити життя в Україні. Злочини ж окупантів проти мирних жителів у Бучі, Ірпені та Гостомелі він називав «інсценуваннями», «зрежисованими» західними й українською спецслужбами.

Ще одного прихильника окупантів спецслужби затримали у Житомирі. Будучи теж уродженцем рф, він агресивно нав’язував присутнім ідеї «руssкого міра». Попри те, що упродовж останніх десятиліть він проживає у Житомирі.

Він публічно переконував працівників та відвідувачів банківської установи у правильності політики «росії-матушки» щодо нашої держави. Крім того, чоловік стверджував, що зовсім скоро країна-агресор прийде на свої – споконвіку історичні – землі та врешті наведе справжні порядки в Україні.

Слідчі СБУ кваліфікували дії обох зловмисників за ч.1 ст.111-1 Кримінального кодексу України і повідомили їм про підозру у публічних закликах до підтримки рішень та дій держави-агресора.

Третій фігурант кримінального провадження – ексвійськовий, а зараз приватний підприємець, який мешкає у прикордонному селі на Коростенщині. Прапорщик у відставці свого часу проходив військову службу у військах протиповітряної оборони збройних сил білорусі. Для пропаганди проросійських ідей чоловік використовував свій акаунт у забороненій в Україні соціальній мережі «Однокласники». Агітаційні матеріали брав із російських інтернет-ресурсів та спільнот.

У його дописах збройна агресія рф називалася «звільненням територій», а окупанти подавалися виключно як визволителі Донбасу від беззаконня, фашизму і нацизму.

Також чоловік поширював фейки про вбивства мирного населення, які нібито чинять українські військові.

Обвинувальні акти стосовно усіх фігурантів скеровано до суду для розгляду по суті.

Заходи з викриття та документування протиправної діяльності здійснені співробітниками, слідчими та дізнавачами Управління СБ України в Житомирській області за процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури.

Leave a Comment