Комунальне підприємство «Обрядове» воює з колишнім керівником

Комунальне підприємство «Обрядове», у приміщенні якого знаходиться Дім української культури, воює із колишнім керівником. За словами заступника директора підприємства Тетяни Пелех, за часів попереднього директора бухгалтерія в «Обрядовому» практично не велася.

«У 2015 році виручка підприємства становила 82 тис. грн. При цьому витрати склали 82,5 тис. грн. Станом на кінець минулого року підприємство мало кредиторську заборгованість у сумі 80,2 тис. грн. До 1 липня поточного року вже маємо 87,8 тис. грн боргів. І я, і керівник підприємства приступили до виконання своїх обов’язків лише 8 червня 2016 року. І на той момент фінансового плану на підприємстві не було», – сказала Тетяна Пелех.

Фінансовий план КП «Обрядове» розробляли вже нові керівники. За перше півріччя цього року підприємство має збиток майже 18 тис. грн. У трьох перших місяцях року «Обрядове» заробляло в середньому до 5 тис. грн /міс. Бухгалтерія, стверджують на підприємстві, була у надзвичайно занедбаному стані. Виконуюча обов’язків керівника, попри призначення нового директора, лише 2 серпня написала заяву на звільнення.

«У зв’язку зі звільненням колишнього директора маємо виплатити їй компенсацію за усі відпустки, у яких, вона стверджує, не була з 2011 року. Зараз вона з нами сперечається. Вона не задоволена, що не все врахували. Ми зробили запит на персоніфікацію, адже у касових документах був неймовірний безлад. Він заслуговує на окреме розслідування. Сьогодні вона до нас прийде, щоб з’ясовувати, чому ми їй так мало коштів нарахували за відпустки», – додала Тетяна Пелех.

Тим часом, у мерії вважають, що КП «Обрядове» виконує соціальну функцію і, швидше за все, найближчим часом його перетворять у комунальну установу.

«Ми ще думаємо, що робити із цим підприємством. Адже воно фактично не має на чому заробляти кошти. У його приміщенні зараз знаходиться Дім української культури. Функцій реєстрації шлюбу поки що «Обрядовому» ніхто не передав. Фактично, вони можуть заробляти лише на проведенні шлюбного обряду та реєстрації новонароджених», – вважає секретар Житомирської міської ради Наталія Чиж, яка опікується цим підприємством за штатним розписом.

Нагадаємо, що політолог Роман Давиденко вважає, що махінації з Домом української культури повісять на «цапа-відбувайла». Сама ж секретар міської ради Наталія Чиж раніше заявляла, що звітуватися за кошти, витрачені на Дім української культури, не буде. Однак пообіцяла оприлюднити на сайті мерії результати перевірки спеціальною робочою групою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *