Комунальне підприємство Житомира заплатить майже півмільйона фірмі із «російським слідом»

Комунальне підприємство «Житомиртранспорт» заплатить 480 тисяч гривень фірмі «Сімбол Системс», яка має «російський слід». Звіт про укладений договір оприлюднили на порталі публічних закупівель «Prozorro».

Вищезгадану суму комунальне підприємство має проплатити за автоматизовану систему оплати проїзду. У неї входить вартість самої програми та 771 термінал обслуговування.

Скандал із цією фірмою виник ще до початку повномасштабної війни, ще у 2018-му році. Тоді головний бенефіціар ТОВ «Сімбол Системс» Юрій Васін був зазначений як житель москви. Нині навпроти прізвища того ж Васіна місцем реєстрації зазначена Туреччина. Тим не менше, за даними реєстрів російського бізнесу, хоча Васін не має статусу підприємця рф, на території держави-агресора знаходиться щонайменше 20 фірм, якими він володіє. Більшість із них, згідно із відкритими реєстрами даних, мають багатомільйонні контракти із державними структурами та підприємствами російської федерації.

У вересні 2022 року, вже через майже 7 місяців повномасштабної агресії рашистів, у Львові арештували активи мережі готелів Reikartz на суму 55 млн грн. Власником мережі є той самий Юрій Васін. Який на той момент все ще залишався громадянином росії. Арештоване майно мали передати у власність АРМА як те, що підпадає під санкції. Однак у листопаді рішенням Львівського апеляційного суду арешт скасували, а підприємець перереєструвався у Туреччині. Остання, до речі, за повідомленнями ЗМІ, досить лояльно ставиться до російського бізнесу. Тому такий «фінт» Юрія Васіна цілком виправданий.

Відкритим лишається єдине питання. Чому за неповний рік війни влада Житомира так і не знайшла можливості змінити фірму, яка обслуговує прилади, що «мають справу» з персональними даними житомирян, їхніми банківськими рахунками із ймовірно афільованої з росією на вітчизняну? І хто може дати житомирянам гарантії, що їхні номери банківських рахунків, інші дані не відправляються за вказівкою власника спецслужбам агресора?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *