-
Чи будуть житомиряни переходити на ID-паспорти (БЛІЦ-ОПИТУВАННЯ) - 12/01/2016
-
Житомирська відлига у 20 фотографіях - 12/01/2016
-
У Коростені з’явилася своя ПЛР-лабораторія - about 1 hour ago
-
Член ТВК отримала 5 років за фальшування результатів виборів - 2 hours ago
-
Управління культури передасть ялинкові прикраси на баланс «Міськсвітла» - 4 hours ago
-
За останню добу від коронавірусу на Житомирщині померли 11 осіб - 4 hours ago
-
Планшет Lenovo — вибір 2021 року - 22 hours ago
-
На фасаді школи №7 Житомира встановлять дошку загиблому герою - 1 day ago
-
Save ФОП: під стінами ОДА підприємці влаштували мітинг - 1 day ago
-
Виконком погодив проведення весняного та осіннього військових призовів у Житомирі - 1 day ago
-
На Крошні затримали житомирянина, який викрадав гроші з автоматів для продажу питної води - 1 day ago
-
Одіозний екс-депутат облради Смичок став радником Сухомлина - 1 day ago
Краєзнавець Мокрицький розвіяв легенди про житомирський будинок “серце” (ВІДЕО).
Дім звели більше ста років тому.
Унікальний будинок, який споруджений фактично на трьох стінах, скромно розмістився на невеликий трикутній ділянці між житловими будинками у самому центрі Житомира. Дім є історичною спадщиною міста і побудований ще у далекому 1912 році. Нині у приміщенні розташовані лише офіси.
Про дім ходять легенди. Хтось називає його будинком кохання, «серцем», а хтось знає, що це був колишній дім розпусти.
«Існує легенда, що цей будинок побудував один заможний житомирянин для своєї коханої жінки. Дім спроектували у формі серця червонного кольору», – розказала працівниця одного з офісів будинку.
Насправді, такі романтичні легенди не мають із будівлею нічого спільного, вважає краєзнавець Георгій Мокрицький. Будинок терпимості тут не міг бути апріорі, через те, що поряд знаходиться кафедральний собор, а неподалік, у цьому ж кварталі, жив губернатор.
Все набагато прозаїчніше. Дім був побудований для пожежників. Архітектор зміг «втиснути» його у трикутну ділянку лише через те, що не було поблизу іншої території.
«Насправді будинок побудований тому, що у дворі кварталу знаходилася пожежна частина і міська дума виділила кошти на будівництво житлового будинку для пожежників. Їм бажано було жити недалеко від роботи. Знайшли трикутний клаптик вільної ділянки. А тоді дозволяли оформляти приватну власність на землю, як зараз, і ніхто не погоджувався, на те, щоб знести сусідні будинки. Тому архітектор вписав цей будинок у невеликий майданчик. Довелося стіни розвернути таким чином, що дім вийшов трикутним і з заглибленням для вхідної групи. Якщо подивитися згори – дім нагадує серце. Будинок спорудили в 1912 році», – розповів краєзнавець.
Нагадаємо, у липні стало відомо, які бердичівські будинки визнані аварійними. На початку серпня на вулиці Князів Острозьких розпочали демонтаж старої будівлі. У серпні Дім української культури прийняв військову виставку.