Лісівники розповіли, скільки коштуватимуть новорічні ялинки на Житомирщині цьогоріч

Лісівники розповіли, скільки коштуватимуть новорічні ялинки на Житомирщині цьогоріч

Хвойних деревець підготували на продаж близько 400 тисяч штук.

На Житомирщині ялинку можна буде придбати за 35 гривень. Саме таку мінімальну ціну за хвойне деревце висотою до 1 метра визначили в державних лісогосподарських підприємствах області. Про це повідомили у пресслужбі обласного управління лісового та мисливського господарства.

«Чим ялинка чи сосна вище – тим більшою буде і ціна, відтак за зелену красуню 3 метрів потрібно буде викласти від 150 до 300 гривень. Варто додати, що деревце однакової висоти в різних лісгоспах коштуватиме теж по-різному – це залежить від того, скільки вкладено у його вирощування.

Нині вже усім зрозуміло,  що китайська пластикова ялинка –  далеко не конкурент нашій справжній лісовій красуні, із запахом хвої, з духом таємничості, з  історією, що сягає віків. Про шкоду штучної для навколишнього середовища – і говорити годі», – йдеться у повідомленні.

До того ж того, лісівники запевняють:  передсвяткова заготівля хвойних молодняків не завдає лісу жодної шкоди. Адже для цього вічнозелені деревця вирощують на спеціальних плантаціях різдвяних ялин. Таких плантацій в області –  700 гектарів,  де підростає 3,3 мільйона штук майбутніх різдвяних красунь. Більше того,  на тих  площах, де в грудні проведено рубання, навесні обов’язково створюються нові насадження.

Крім того, ялинки можуть заговлятися і на ділянках, які потребують прочищення та освітлення. З цього теж лісу тільки користь.

В цьому році готових до реалізації хвойних деревець у лісгоспах мають близько 400 тисяч штук.

Нагадаємо, на Житомирщині вперше в Україні  відбувся флешмоб «Ялинка challenge». Житомирські лісівники прагнуть привернути увагу до всихання лісів.

Leave a Comment