Лісівники розповіли, скільки коштуватимуть новорічні ялинки на Житомирщині цьогоріч

На Житомирщині ялинку можна буде придбати за 35 гривень. Саме таку мінімальну ціну за хвойне деревце висотою до 1 метра визначили в державних лісогосподарських підприємствах області. Про це повідомили у пресслужбі обласного управління лісового та мисливського господарства.

«Чим ялинка чи сосна вище – тим більшою буде і ціна, відтак за зелену красуню 3 метрів потрібно буде викласти від 150 до 300 гривень. Варто додати, що деревце однакової висоти в різних лісгоспах коштуватиме теж по-різному – це залежить від того, скільки вкладено у його вирощування.

Нині вже усім зрозуміло,  що китайська пластикова ялинка –  далеко не конкурент нашій справжній лісовій красуні, із запахом хвої, з духом таємничості, з  історією, що сягає віків. Про шкоду штучної для навколишнього середовища – і говорити годі», – йдеться у повідомленні.

До того ж того, лісівники запевняють:  передсвяткова заготівля хвойних молодняків не завдає лісу жодної шкоди. Адже для цього вічнозелені деревця вирощують на спеціальних плантаціях різдвяних ялин. Таких плантацій в області –  700 гектарів,  де підростає 3,3 мільйона штук майбутніх різдвяних красунь. Більше того,  на тих  площах, де в грудні проведено рубання, навесні обов’язково створюються нові насадження.

Крім того, ялинки можуть заговлятися і на ділянках, які потребують прочищення та освітлення. З цього теж лісу тільки користь.

В цьому році готових до реалізації хвойних деревець у лісгоспах мають близько 400 тисяч штук.

Нагадаємо, на Житомирщині вперше в Україні  відбувся флешмоб «Ялинка challenge». Житомирські лісівники прагнуть привернути увагу до всихання лісів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *