Людмила Зубко оприлюднила Протоколи для безпечного навчання у школах

Людмила Зубко оприлюднила Протоколи для безпечного навчання у школах

І передала їх у МОЗ.

Ініціаторка проєкту «Альтернатива є – безпечна школа» Людмила Зубко у вівторок, 11 серпня, оприлюднила напрацьовані її командою Протоколи інфекційної безпеки для загальноосвітніх навчальних закладів. Документ вона передасть до Міністерства охорони здоров’я. Протоколи викладені у відкритому доступі на сайті https://zubko.com.ua/.

«Цей документ відпрацьований «у полях». Це дуже практична рекомендація про те, як захистити навчальні заклади від різних інфекцій, не тільки від коронавірусу. Як зустрічати учнів та колектив навчального закладу, як і чим правильно проводити дезінфекцію, як безпечно організувати харчування у школах, що робити при виявленні симптомів хвороби і так далі», – повідомила Людмила Зубко.

Протоколи для безпечного навчання у школах розроблені спільно з Національною експертною групою з інфекційного контролю NEGIC. Досвід розробки таких документів у підприємиці, засновниці ГО «Житомир, зроби голосніше» Людмили Зубко та NEGIC уже є.

«Весною цього року МОЗ використав протоколи безпечної роботи для бізнесу, які ми розробили спільно з NEGIC. Тепер ми готові передати наш досвід для шкіл», – зазначила Зубко.

Протоколи поєднані зі встановленням у базовій школі проєкту додаткового обладнання, яке необхідне для виконання процедур безпеки. Для того, щоб показати, як зразковий стандарт інфекційної безпеки виглядає на практиці, команда Людмили Зубко обрала житомирську школу «Сяйво». Ініціаторка проєкту закликала долучатися й інші навчальні заклади.

«Я вкотре наголошую: ми з командою відкриті і готові надавати практичні рекомендації іншим навчальним закладам. Давайте будемо чесними: часу до 1 вересня обмаль, а влада залишила директорів шкіл сам на сам із проблемою. Тому я закликаю усіх, хто вболіває за безпечне навчання у школах, приєднуватись до нашого проєкту», – додала вона.

Щоб приєднатися до проєкту «Альтернатива є – безпечна школа», достатньо заповнити чекліст самоперевірки своєї школи. Спеціальна анкета розроблена фахівцями з інфекційного контролю. Подальший алгоритм викладений на сайті https://zubko.com.ua/safeschool.

Як повідомлялось раніше, дотримання рекомендацій команди проєкту «Альтернатива є – безпечна школа» може знизити до 90% інфекційних ризиків у школах.

Leave a Comment