Людям, які вивчають власний родовід, в обласному архіві «полегшили» роботу

У Держархіві Житомирської області запровадили нові форми користування архівними документами, які полегшили роботу дослідників. Зокрема, тих, які працюють над вивченням власного родоводу. Про це повідомили у Держархіві.

Для забезпечення збереження оригіналів архівних документів цьогоріч в Державному архіві області розпочали суцільне сканування архівних документів для наповнення фонду користування. Це має прискорити видавання справ з архівосховищ, зекономить бюджет робочого часу працівників архіву. Логічним продовженням цього процесу стала нова послуга архіву. Дослідники, які самостійно працюють в читальному залі, тепер можуть користуватися архівними документами вже оцифрованими, які зберігаються в електронному вигляді. Зокрема, це полегшить роботу людям, які працюють над вивченням власного родоводу, адже заплановане сканування торкнеться, в першу чергу, архівних справ дорадянського періоду. З метою роботи з електронними копіями архівних документів у читальному залі встановили три комп’ютери. Робота проводиться планово.

«Першим відвідувачем, який скористався послугою став житель Києва В’ячеслав Ярошевський. Зі слів В’ячеслава Валерійовича, його давно цікавила історія свого родинного коріння. Ще в дитинстві він пам’ятає розповіді свого дідуся, який народився до 1917 року та проживав в селі Кордонівка Бардичівського повіту Київської губернії (нині Ружинського району Житомирської області). Скориставшись послугою і вивчаючи життя своїх предків, дослідник знайшов документи, що підтверджують їх шляхетне походженння. Новим видом роботи користувач задоволений та побажав успіху у подальшому розвитку цієї справи», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що зберігають у закритих сховищах Житомирського архіву?  В обласному архіві розповіли, як можна дослідити свій родовід.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *