В обласному архіві розповіли, як можна дослідити свій родовід (ФОТО)

За останні дев’ять місяців до Державного архіву Житомирської області звернулося майже три тисячі громадян, а впродовж трьох днів останнього тижня майже сто дослідників працювали у читальному залі. Сьогодні все більше людей прагнуть знати свій родовід. Про це розповіла заступник начальника відділу використання інформації документів національного архівного фонду держархіву області  Вікторія Дідківська.

«Починати пошуки необхідно із розмов зі своїми родичами – дізнатися від них якомога більше інформації. Де народилися? Коли? Прізвища. Бажано й дівочі прізвища знати. Чим більше інформації, тим пошуковець швидше знайде потрібну інформацію. В нашому архіві по Житомирській області зберігаються документи, видані до 40-го року. Документи ж датовані ХІХ-ХХ століттям охоплюють Волинську губернію. А це сучасна Вінничина, Житомирщина, Волинь та невелика частина Київщини. У нас також зберігаються архівні документи по Київській губернії з 1875 року, більш ранні – вже у архівах Києва», – розповіла Вікторія Дідківська.

Починати пошуки необхідно з видання, де коротко описаний тематичний огляд генеалогії, або ж з двотомного каталогу метричних книг. У цих двох книжках розписані всі метричні книги, які зберігаються в архіві. До 1923 року основна реєстрація населення здійснювалася у церквах, синагогах та костелах. Потім вже реєстрували у сільрадах та РАГСах. Пошукачу варто лише виписати історії справ і заповнити замовлення. Документи готують близько трьох днів.

Користування за один раз до 1000 аркушів документів є безкоштовним. За більшу кількість документів необхідно доплачувати”, – пояснила заступник начальника відділу використання інформації документів національного архівного фонду Державного архіву області.

У читальному залі дослідники свого родоводу можуть звертатися за допомогою працівників архіву за роз’ясненнями. При бажанні, за визначену плату, можна зробити ксерокопію чи фото документів.

«Скажу з досвіду, якщо у людини виходить знайти бажане, то цей пошук потім затягує її як магніт. Люди з азартом ходять сюди, як на роботу», – додала Вікторія Дідківська.

Якщо ж відвідувач не має часу займатися пошуками самостійно, цю справу за нього може зробити працівник архіву. Ціна такого замовлення – 800 грн за родовід.

arhiv-7-yz-38

arhiv-5-yz-38

arhiv-8-yz-38

arhiv-11-yz-38

arhiv-10-yz-38

arhiv-15-yz-38

arhiv-14-yz-38

arhiv-26-yz-38

Нагадаємо, у березні французький режисер, який знімав байопік про Ріхтера, передав у житомирський музей особисті речі музиканта. Робота житомирських журналістів за кадром (архівні фото).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *