Майже 9 тисяч великої рогатої худоби щепили від сказу в Новоград-Волинському районі

Майже 9 тисяч великої рогатої худоби щепили від сказу в Новоград-Волинському районі

У 2016 році виявили 10 випадків сказу.

Майже 9 тис. великої рогатої худоби щепили від сказу в Новоград-Волинському районі упродовж 2016 року. В цілому торік на території району зафіксовано 10 випадків цієї хвороби. Про це повідомила прес-служба райдержадміністрації.

За інформацією прес-служби, останній випадок виявили у селі Коритищі, де захворів домашній кіт. Факт захворювання тварини на сказ було встановлено 13 лютого нинішнього року після відповідних досліджень Житомирською регіональною державною лабораторією ветеринарної медицини.

«Службою ветеринарної медицини району постійно проводяться всі необхідні заходи, згідно з інструкцією, по боротьбі зі сказом тварин. Таким чином у минулому році було щеплено 8817 голів великої рогатої худоби, в тому числі 2870 голів в особистих селянських господарствах, 237 голів коней, 64 голови дрібної рогатої худоби, 3870 собак, 1079 котів, дев’ять свиней. У зимовий період лісомисливськими господарствами проводиться відстріл червоної лисиці. Адже велика населеність червоної лисиці на певній території є загрозою для домашніх тварини та людей. Саме лисиця і могла бути причиною виникнення останнього випадку сказу домашнього кота в селі Коритищі», – йдеться у повідомленні.

За результатами засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації, у радіусі 10 км навколо неблагополучного пункту села Коритища – людські городи, лісополоси, польовий масив, землі запасу, села Жолобне та Будище – встановили загрозливу зону. У двох дворах села Коритища ввели карантинні обмеження.

Нагадаємо, хворий лис вкусив пенсіонерку прямо біля її будинку. Житомир залишився без вакцини проти туберкульозу.

Leave a Comment