Майже півмільярда гривень жителі області отримали від орендарів за свою землю

У Житомирській області упродовж 2016 року орендарі сплатили власникам земельних паїв 480,1 млн гривень за користування земельними ділянками. Про це повідомили у Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру.

З цієї суми 56,2% становить виплата орендної плати сільськогосподарською продукцією, 43% – грошові виплати. Незначна частина виплат здійснюється у відробітковій формі – 0,8%.

«Середній розмір річної орендної плати у порівнянні з попереднім роком зріс на 266 гривень та становив 1 054,1 гривень за гектар. Розмір орендної плати за користування землею різниться по районах області. Найвища річна вартість оренди землі у Любарському районі – 2 054,9 грн за гектар, найнижча у Ємільчинському – 193,2 грн за гектар», – йдеться у повідомленні.

Загалом в Житомирській області суб’єкти господарювання уклали з власниками земельних паїв 197,6 тисяч договорів. Власники віддали в оренду земельні ділянки загальною площею 549,4 тис. гектарів, що складає 49,9% від площі розпайованих земель. Переважна кількість укладених угод оренди – це середньострокові договори тривалістю 8-10 років.

Із загальної кількості 40% угод укладені з орендною ставкою 4-5% від нормативної грошової оцінки землі (при встановленому законом мінімумі у 3%), 19% укладених угод мають орендну ставку 6-7%. Поступово зростає кількість угод укладених з орендною ставкою понад 7% від нормативної грошової оцінки землі – станом на 25 грудня 2016 року укладено 1 264 таких угоди.

Довідково: Відповідно до статті 93 Земельного кодексу України, право оренди земельної ділянки – це засноване на договорі строкове платне володіння й користування земельною ділянкою, що необхідна орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності. Земельні ділянки можуть передаватися в оренду громадянам і юридичним особам України, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним об’єднанням і організаціям, а також іноземним державам.

Нагадаємо, підприємство збиралося вирощувати сільгосппродукцію на 250 гектарах радіоактивно забруднених земель. В області продали 100 земельних ділянок більше, ніж на 20 мільйонів гривень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *