Малин старший за свій офіційний вік на ціле століття, – археологи

Малину не 1125 років, як свідчить історична довідка, а, як мінімум, на сто років більше. Такий висновок озвучив керівник Житомирської археологічної експедиції, український археолог, кандидат історичних наук Андрій Петраускас. Саме він керував розкопками древнього Городища. Про це повідомила прес-служба Малинської міської ради.

арх-4

«За десять днів на території п’ятдесяти квадратних метрів вдалося виявити до тисячі експонатів на глибині до 3,5 метрів на місці оборонного валу. Це – ліпний посуд, кераміка, наконечники, ножі, прясельця, рештки тварин, навіть залишки металургії. Поклади руди та ліс сприяли виготовленню заліза просто на місці», – йдеться у повідомленні.

арх-1

Розкопки проводили студенти-другокурсники історичного факультету Житомирського державного університету імені Івана Франка разом з Мариною Хададовою – старшим викладачем кафедри всесвітньої історії цього вузу.

арх-3

Завершилися археологічні роботи представленням результатів в актовому залі музичної школи. Подальші кроки залежать від фінансування. Однак історики радять продовжити розкопки у цьому місці та більш ретельно дослідити залишки найдавнішого посуду, який визначить точніше дату відліку історії міста. Поки що викопний матеріал відправлять до Київського інституту археології, і вже після досліджень столичними науковцями повернеться до Малина, де займе почесне місце у міському музеї.

арх-2

Нагадаємо, у центрі Житомира проведуть археологічні розкопки. Після проведення робіт будуть визначені перспективи використання підземних споруд. Ймовірно, печери можна відновити, а на їх базі – створити історичну пам’ятку.

Автор фото: прес-служба Малинської міської ради.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *