Майже 102 тисячі пенсіонерів області отримуватимуть збільшені виплати

Майже 102 тисячі пенсіонерів області отримуватимуть збільшені виплати

Кому провели перерахунки пенсій.

У зв’язку із зміною прожиткового мінімуму майже 102 тис. пенсіонерів області із великим страховим стажем із липня отримуватимуть збільшені виплати – від 2 тис. грн. Про це повідомила прес-служба облдержадміністрації з посиланням на Головне управлінні Пенсійного фонду України у Житомирській області.

За інформацією управління, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від перерахунки пенсій з 1 липня цього року провели за 3 напрямками: особам, які мають в наявності 35 років страхового стажу у чоловіків та 30 років у жінок, але отримували невелику зарплатню; особам з інвалідністю внаслідок війни; особам з інвалідністю з числа військовослужбовців та військовозобов’язаних, призваних на військові збори, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

«У липні пенсії перерахували для майже 102 тис. пенсіонерів області, які мають 30 та 35 років страхового стажу, але отримували невелику зарплатню. Щомісяця такі громадяни отримуватимуть від 2 тис. грн виплати, середній розмір підвищення становить майже 253 грн. Крім цього, ще для майже 4 тис. пенсіонерів на Житомирщині – осіб з інвалідністю внаслідок війни – перерахували виплати, середній розмір підвищення яких становить 2776 грн. Загалом додаткові витрати на виплату підвищених пенсій у липні цього року складуть понад 45 млн грн», – інформують в управлінні.

Мінімальний розмір пенсії особам з інвалідністю внаслідок війни збільшується: для осіб з інвалідністю І групи – з 285% до 650%, для ІІ групи – з 255% до 525%, для ІІІ групи з 225% до 360% прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян, учасникам бойових дій, яким виповнилося 85 років і більше, – 650% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатністю.

Також збільшили пенсійні виплати особам з інвалідністю з числа військовослужбовців та військовозобов’язаних, призваних на військові збори, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження військової служби. В управлінні наголошують, що усі перерахунки проведені автоматично та не потребують додаткового звернення до органів Пенсійного фонду України. Розмір підвищення розраховується індивідуально для кожного пенсіонера за документами, які містяться у пенсійній справі.

Нагадаємо, що із липня понад 320 тис. пенсіонерів Житомирщини отримають підвищені пенсії.

Leave a Comment