Мерія хоче “виміняти” приватному забудовнику відділення дитячої лікарні разом із землею

Мерія хоче “виміняти” приватному забудовнику відділення дитячої лікарні разом із землею

У міській раді знову хочуть помінятися ділянками.

Житомирська міська рада планує обмінятися з приватним підприємцем Олександром Палієм земельними ділянками. Відповідний проект рішення сесії міської ради оприлюднили на офіційному сайті. Зокрема, міська рада пропонує земельну ділянку площею 0,3387 га разом з майновим комплексом фізіотерапевтичного відділення центральної дитячої лікарні, що на проспекті Миру, 1-а, обміняти на земельну ділянку площею 0,3500 га, яка знаходиться на провулку Шкільному, 4-а. Щоправда, з певною доплатою зі сторони підприємця.

По провулку Шкільному Олександр Палій планував звести багатоквартирний комплекс, але натомість натрапив на супротив жителів мікрорайону.

Відповідно до проекту рішення, міська рада хоче затвердити викупну ціну земельної ділянки Олександра Палія (з урахуванням документально підтверджених збитків, завданих власнику у зв’язку з викупом земельної ділянки) в сумі 1 млн 225 тис. 293 грн 75 коп.  Ділянку на проспекті Миру, 1-а разом із  нерухомим майном хочуть оцінити у 1 млн 695 тис. 897 грн. Палію Олександру Володимировичу будуть пропонувати сплатити до міського бюджету різницю у вартості земельних ділянок в сумі 470 тис. 603 грн 25 коп.

“Доручити міському голові Сухомлину Сергію Івановичу від імені Житомирської міської ради підписати даний договір міни. Палію Олександру Володимировичу сплатити до міського бюджету різницю у вартості земельних ділянок в сумі 470603,25 грн.Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради відповідно до покладених повноважень та постійну комісію міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування”, – йдеться у документі.

Варто зауважити, що земельна ділянка  підприємця знаходяться між школою та дитсадком. Ще влітку житомиряни почали збирати підписи проти будівництва. Аргументували свій супротив просто: нове будівництво на даній території – це знищення дитячого майданчика та зелених насаджень і, як наслідок, відсутність зони відпочинку малолітнім дітям та літнім людям; збільшення ризику нещасних випадків серед неповнолітніх дітей, враховуючи, що поряд знаходяться заклади освіти. Певно саме через скарги населення, у мерії вирішили провести такий обмін.

До слова, 31 березня Президент України Петро Порошенко підписав закон, який унеможливив отримання земельних ділянок державної та комунальної власності без проведення земельних торгів.

Нагадаємо, схожа ситуація склалася й з іншою земельною ділянкою у Житомирі. Депутати міської ради без аукціону, порушуючи законодавство, віддали «елітну» земельну ділянку сумнівному кооперативу.  Рішення про передачу лобіювала прокуратура…

Leave a Comment