-
Чи будуть житомиряни переходити на ID-паспорти (БЛІЦ-ОПИТУВАННЯ) - 12/01/2016
-
Житомирська відлига у 20 фотографіях - 12/01/2016
-
На виробництві палетів у Житомирському районі загинула неповнолітня - 5 hours ago
-
У Новогуйвинській селищній раді пройде благодійний футбольний турнір пам’яті Сергія Процика - 8 hours ago
-
Житомирська митниця «обкладала даниною» місцевий бізнес, – СБУ - 10 hours ago
-
Житомирська фірма відмовилася впорядковувати укриття, яке знаходиться на її балансі - 11 hours ago
-
На Житомирщині заочно засудили помічника командира підрозділу «днр» - 1 day ago
-
Житомир щонайменше ще два тижні буде без електротранспорту, – Сухомлин - 1 day ago
-
У Житомирі пройшов майстер-клас із виготовлення писанок (ФОТО) - 1 day ago
-
На Коростенщині розшукують двох зниклих безвісти - 29/03/2023
-
Прокуратура області повернула Житомиру греблю, незаконно придбану приватним підприємством - 29/03/2023
-
За добу у ДТП на Житомирщині постраждали 7 осіб - 29/03/2023
Міська рада проголосувала за звернення проти виборів на окупованій території
Фракції «Солідарності» не підтримала, «Опоблок» залишив залу.
Депутати Житомирської міської ради прийняли звернення щодо неприпустимості проведення виборів на тимчасово окупованій території. Голосування відбулося на позачерговій сесії міської ради 14 липня.
З такою ініціативою виступила фракція “Самопоміч”. Депутат Олександр Рибак озвучив даний документ, який напередодні розглядали на погоджувальній раді. Утім керівник фракції БПП “Солідарність” Юрій Мойсеєв у обговоренні питання запропонував перенести його на довивчення.
«Зрозуміло, що за це питання потрібно голосувати. Але я і моя фракція все ж пропонували би зняти це питання на вивчення і проголосувати на наступній сесії зі зрозумілим текстом», – сказав Юрій Мойсеєв.
Категорично проти прийняття звернення виступила і голова фракції «Опозиційний блок» Наталія Леонченко. На це присутні у залі відреагували криками «Ганьба!». Після цього фракція Леонченко залишила сесійну залу.
«Треба бути послідовними у своїх діях. Чому Леонченко, яка є представницею Опозиційного блоку, і це є їхня політична позиція, кричать «Ганьба!», а щодо позиції БПП мовчать», – заявила голова фракції ВО «Батьківщина» Любов Цимбалюк.
Втім, попри небажання пропрезидентської партії голосувати за згаданий документ та наполяганні на внесенні змін до звернення, воно набрало достатню кількість голосів. «Вголос.Zt» звернувся за коментарем до керівників й інших фракцій, зокрема, Свободи та Самопомочі.
«Ми правильно зробили, що проголосували за це звернення і визнали АТО війною. Адже антитерористична операція не триває два роки. Щодо позицій фракцій, які не голосували, це на їхній совісті. БПП, наприклад, хотіли виключити зі звернення пункт про заборону торгівлі із “ДНР” та “ЛНР”. Значить, ми маємо з ними торгувати. На цьому тижні у Верховній Раді збирають голоси у різний спосіб – за гроші, за інші преференції, щоб усе-таки прийняти цей закон», – пояснив позицію Свободи депутат Віктор Брокарєв.
Поділився із нами своїми думками щодо голосування і ініціатор звернення, депутат від об’єднання «Самопоміч» Олександр Рибак.
«Я підготував проект рішення, яке вчора на погоджувальній раді озвучив. Тому розмови депутатів про те, що вони не ознайомлені із документом – це неправда. Принципова позиція нашої фракції – не допустити виборів на тимчасово окупованих територіях і визнати, що на сході України дійсно йде війна. Якщо ми не визнаємо війну на сході – ми ніколи не зможемо пред’явити фінансових претензій Росії. Вибори можна проводити лише тоді, коли схід позбудеться окупації і звідти вийдуть російські війська. Інакше ті, хто вбиває наших хлопців, отримають представництво у Верховній Раді. Сьогодні у Верховній Раді останнє пленарне засідання. Тож є загроза, що саме сьогодні правдами-неправдами цей закон спробують продавити. Мені зрозуміла позиція Опозиційного блоку. Бо ми знаємо, хто їх підтримує. А ось щодо позиції БПП – мені незрозуміло», – прокоментував Олександр Рибак.
Нагадаємо, що на початку березня СБУ викрило активіста, який займався російською пропагандою у Житомирі. На своїй сторінці у соцмережі чоловік розміщував статті та посилання на повідомлення, у яких обґрунтовувалися ідеї необхідності федералізації України на кшталт псевдодержавних утворень «ДНР/ЛНР».