Міська рада проголосувала за звернення проти виборів на окупованій території

Міська рада проголосувала за звернення проти виборів на окупованій території

Фракції «Солідарності» не підтримала, «Опоблок» залишив залу.

Депутати Житомирської міської ради прийняли звернення щодо неприпустимості проведення виборів на тимчасово окупованій території. Голосування відбулося на позачерговій сесії міської ради 14 липня.

З  такою ініціативою виступила фракція “Самопоміч”. Депутат Олександр Рибак озвучив даний документ, який напередодні розглядали на погоджувальній раді. Утім керівник фракції БПП “Солідарність” Юрій Мойсеєв у обговоренні питання запропонував перенести його на довивчення.

мыськ сессія 1-0248

«Зрозуміло, що за це питання потрібно голосувати. Але я і моя фракція все ж пропонували би зняти це питання на вивчення і проголосувати на наступній сесії зі зрозумілим текстом», – сказав Юрій Мойсеєв.

сес (4 из 8)

Категорично проти прийняття звернення виступила і голова фракції «Опозиційний блок» Наталія Леонченко. На це присутні у залі відреагували криками «Ганьба!». Після цього фракція Леонченко залишила сесійну залу.

сес (5 из 8)

«Треба бути послідовними у своїх діях. Чому Леонченко, яка є представницею Опозиційного блоку, і це є їхня політична позиція, кричать «Ганьба!», а щодо позиції БПП мовчать», – заявила голова фракції ВО «Батьківщина» Любов Цимбалюк.

Втім, попри небажання пропрезидентської партії голосувати за згаданий документ та наполяганні на внесенні змін до звернення, воно набрало достатню кількість голосів. «Вголос.Zt» звернувся за коментарем до керівників й інших фракцій, зокрема, Свободи та Самопомочі.

сес (7 из 8)

«Ми правильно зробили, що проголосували за це звернення і визнали АТО війною. Адже антитерористична операція не триває два роки. Щодо позицій фракцій, які не голосували, це на їхній совісті. БПП, наприклад, хотіли виключити зі звернення пункт про заборону торгівлі із “ДНР” та “ЛНР”. Значить, ми маємо з ними торгувати. На цьому тижні у Верховній Раді збирають голоси у різний спосіб – за гроші, за інші преференції, щоб усе-таки прийняти цей закон», – пояснив позицію Свободи депутат Віктор Брокарєв.

Поділився із нами своїми думками щодо голосування і ініціатор звернення, депутат від об’єднання «Самопоміч» Олександр Рибак.

«Я підготував проект рішення, яке вчора на погоджувальній раді озвучив. Тому розмови депутатів про те, що вони не ознайомлені із документом – це неправда. Принципова позиція нашої фракції – не допустити виборів на тимчасово окупованих територіях і визнати, що на сході України дійсно йде війна. Якщо ми не визнаємо війну на сході – ми ніколи не зможемо предявити фінансових претензій Росії. Вибори можна проводити лише тоді, коли схід позбудеться окупації і звідти вийдуть російські війська. Інакше ті, хто вбиває наших хлопців, отримають представництво у Верховній Раді. Сьогодні у Верховній Раді останнє пленарне засідання. Тож є загроза, що саме сьогодні правдами-неправдами цей закон спробують продавити. Мені зрозуміла позиція Опозиційного блоку. Бо ми знаємо, хто їх підтримує. А ось щодо позиції БПП – мені незрозуміло», – прокоментував Олександр Рибак.

сес (2 из 8)

Нагадаємо, що на початку березня СБУ викрило активіста, який займався російською пропагандою у Житомирі. На своїй сторінці у соцмережі чоловік розміщував статті та посилання на повідомлення, у яких обґрунтовувалися ідеї необхідності федералізації України на кшталт псевдодержавних утворень «ДНР/ЛНР».

Leave a Comment