Минулого року до міського бюджету надійшло на 104 мільйони більше (ФОТО)

Торік надходження до міського бюджету у Житомирі збільшилися на 104,4 млн грн, що на 18% більше, ніж у 2014 році. Про це повідомив директор департаменту бюджету та фінансів Житомирської міської ради Сергій Гаращук 3 лютого під час засідання виконкому.

20160203-vikonkom-bujet-2

«У 2014 році до міського бюджету безпосередньо надійшло 386 млн грн, а 2015-го – 372 мільйони. При цьому відбулося зростання абсолютного надходження за ПДФО – до 15 %. Завдяки позитивному виконання доходної частини ми забезпечили своєчасна і в повному обсязі виплату заробітної плати. В цілому рік закінчили без боргів. Слава богу, були виділені також і додаткові суми субвенції на зарплату вчителям і медичним працівниками. Заборгованість із виплати заробітної плати у міському бюджеті відсутня – як і в бюджетні сфері, так і в сфері комунальних підприємств», – зазначив Гаращук.

Загалом до міського бюджету торік надійшло понад 1,5 млрд грн, у тому числі доходів загального фонду – 673,2 млн грн, субвенцій до загального фонду до міського бюджету з державного надійшло 835,8 млн грн і надходження до спеціального фонду склали 46,8 мільйона.

«Загальний фонд перевиконано на 105 %. При плані майже 670 млн грн перевиконання склало 3,4 млн грн.. Основними джерелами наповнення загальної частини міського бюджету стали, передусім, податок на доходи фізичних осіб. Ці надходження становлять понад 55 %. За 2015 рік до загального фонду надійшло 372,6 млн грн ПДФО. Наступним вагомим джерелом є, звичайно, єдиний податок – майже 89 млн грн. Також значну долю надходжень складає податок на майно. Тут переважно надходження від плати за землю. Це майже 70 млн грн. А в цілому податку на майно отримано близько 85 млн грн. Державне мито суттєво збільшилося – ми отримали 5,3 млн грн. Транспортний податок – це оті 25 тисяч за кожен автомобіль – загалом отримано 2 млн 100 грн», – пояснив директор департаменту бюджету та фінансів міськради.

20160203-vikonkom-bujet-1

Серед нових джерел надходжень – акцизний податок і зарахування плати за надання адміністративних послуг. Завдяки їм міськбюджет поповнився на більш ніж 90 мільйонів. Іще 26,3 млн грн надійшло до бюджету від податку на землю та на прибуток від підприємств комунальної власності. Крім того, розміщуючи кошти на депозитах, міськрада змогла за півроку отримати ще 9,4 млн грн додаткових надходжень.

«Тобто тимчасово вільні кошти ми розміщували на депозитних рахунках в установах банку», – уточнив Гаращук.

Поповненню бюджету міста Житомира також сприяли надходження від орендної плати, що торік збільшилися на 5,8 млн грн. При цьому від податку на нерухомість додатково вдалося отримати 3,3 млн грн.

«Це, звичайно, ще не той ресурс, який можна отримати. Але залежно від того, як буде поповнюватися база реєстру нерухомого майна, то надходження за цим джерелом теж зростатимуть», – сказав керівник профільного департаменту.

Разом із тим, серед втрат у бюджеті: 3,2 млн, не отримані за екологічним податком, та 6,4 млн грн. – від плати за патент, яка була ліквідована.

«За реверсною дотацією ми перерахували до державного бюджету понад 22 млн грн. Але це зміни законодавчі і впливати на них ми не можемо», – пояснив Сергій Гаращук.

20160203-vikonkom-bujet-3


Текст: Олександр Трохимчук
Фото: Олександр Трохимчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *