На 72 промислових підприємствах області не дотримуються норм гігієни та охорони праці

На 72 промислових підприємствах області не дотримуються норм гігієни та охорони праці

Обласний лабораторний центр перевірив 84 підприємства.

Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України протягом семи місяців цього року здійснив лабораторно-інструментальні виміри та дослідження на 84 промислових підприємствах. Встановлено, що на 72 об’єктах умови праці не відповідають вимогам нормативно-правових актів з питань гігієни та охорони праці. Про це повідомили у лабораторному центрі.

На робочому місці на працівника можуть впливати такі шкідливі виробничі чинники, як шум, вібрація, що виникає при роботі верстатів та механізмів, а також наявність в повітрі робочої зони пилу, або шкідливих хімічних речовин.

«Всього лабораторно обстежено 206 робочих місць. Для цього фахівцями лабораторного центру здійснено 490 досліджень повітря робочої зони, з яких 152 дослідження не відповідають нормативним показникам, або 31%; 310 вимірів шумового навантаження, у 73 випадках виявлені  перевищення нормативних рівнів (23,5%); 341  вимір освітленості, на 4 робочих місцях виявлено освітленість нижче нормативного рівня (1,2%); 1797 вимірів мікроклімату (виміри температури, відносної вологості та швидкості руху повітря, інфрачервоного випромінювання), з яких 409 або 22,8% не відповідають нормативним рівням; 45 вимірів вібрації, з яких 9 або 20% не відповідають санітарним нормам», – йдеться у повідомленні.

За діючою гігієнічною класифікацією умови праці розподіляються на 4 класи: 1 – оптимальні, 2 – допустимі, 3 – шкідливі, 4 – небезпечні умови праці. Слід зазначити, що під час проведення вимірів та досліджень не було виявлено робочих місць, які відносяться до 4 класу (небезпечні умови праці).

Серед професійних груп найчастіше шкідливі умови праці виявляються у газоелектрозварювальників, ковалів, працівників гірничодобувної промисловості. В той же час на трьох швейних підприємствах області умови праці робітників відносяться до 2 класу (допустимі умови праці).

Порівняно з результатами вимірів та досліджень, які проводились в 90-х роках, умови праці на підприємствах області в 2016 році значно покращились. Власниками закуплено багато новітнього обладнання та машин, які поліпшують умови праці та значно знижують відсоток важкої ручної роботи. Також працівники, в основному, забезпечуються засобами індивідуального захисту та спецодягом.

Нагадаємо, житомирські табори потрапили до трійки найбільших порушників санітарного законодавства. У квітні, під час виконання робіт по відділенню частини кам’яного блока в бурильника шпурів (отворів у гірському масиві для розміщення вибухової речовини) ТОВ «Блок» влучила скалка від каменю. Від отриманої травми потерпілий помер у кареті «швидкої».

 

Leave a Comment