На базі Поліського національного університету презентували систему оповіщення пожежі

На базі Поліського національного університету презентували систему оповіщення пожежі

Фахівці з Державного космічного агентства України відвідали Житомир. 

На презентації  було представлено систему оперативного оповіщення про теплові аномалії, як основу для виявлення пожеж. За результатами роботи робочої групи на базі університету за участю спеціалістів,  було напрацьовано інтегровану систему попередження та ліквідації лісових пожеж.

«На даний час працюють системи, які можуть побачити теплові аномалії  тільки якщо пожежа відбувається на значній площі. Ми зараз починаємо працювати з новітніми системами, які дозволяють зменшити площі підвищення тепла», – сказав доповідач.

Проєкт реалізовується в рамках функціонування на Житомирщині регіонального інноваційно-космічного кластера «Полісся», угоду про створення якого  було підписано 12 січня 2020 року, в рамках відзначення 113-ї річниці від дня народження видатного конструктора Сергія Корольова.

 

Одна з масштабних пожеж в екосистемах області виникла 05 квітня минулого  року на території Народицького, Кліщивського, Базарського лісництв ДП «Народицьке спеціалізова нелісове господарство» на площі майже 7000 га.

Фото: Житомирська обласна рада

 

Leave a Comment