На Олевщині викрили групу бурштиношукачів, які мали «дах» серед правоохоронців

На Олевщині викрили групу бурштиношукачів, які мали «дах» серед правоохоронців

Мінімальний щомісячний дохід угруповання – 20 тис. доларів США.

На Житомирщині СБУ припинила діяльність угруповання з незаконного видобутку і збуту бурштину. Про це повідомила прес-група УСБ України в Житомирській області. 

“Оперативники спецслужби встановили, що організував «артіль бурштинових старателів» непрацюючий мешканець міста Олевська. Для видобутку «сонячного каменю» у прикордонних районах Житомирщини він винаймав місцевих жителів.

За оперативними даними спецслужби, ділок мав «дах» серед місцевих правоохоронців, які за визначену винагороду не заважали йому у незаконному промислі та завчасно попереджали про рейди силовиків”, – йдеться у повідомленні. 

У межах відкритого кримінального провадження правоохоронці провели на території Олевського району півдесятка санкціонованих обшуків.

“Під час слідчих дій співробітники Управління СБУ в Житомирській області затримали п’ятьох учасників угруповання під час незаконного видобутку «сонячного каменю» шляхом гідророзмиву ґрунту. У організатора оборудки вилучено чорнові записи, які підтверджують протизаконну діяльність та свідчать про мінімальний дохід угруповання у 20 тис. доларів США щомісяця.

Крім того, у фігурантів справи вилучено, зокрема  видобутий бурштин, шість мотопомп, два електрогенератори. Загальна вартість обладнання становить понад 25 тис. американських доларів”, – додали  в управлінні.

Тривають слідчі дії у кримінальному провадженні розпочатому за ч. 4 ст. 240 Кримінального кодексу України.

Операція проводилася під процесуальним керівництвом прокуратури Житомирської області.

 

Leave a Comment