На площі Польовій хочуть встановити пам’ятник, присвячений 100 річниці геноциду вірмен

У Житомирі може з’явитися пам’ятник, присвячений 100 річниці геноциду  вірмен. Проект рішення про надання згоди на встановлення опублікували на офіційному сайті міської ради.

Ініціатором встановлення пам’ятника на площі Польовій, 8 виступила релігійна організація “Релігійна громада Вірменська Апостольська Церква у м. Житомирі”. Вона ж візьме його на баланс та виконає благоустрій прилеглої території відповідно до вимог чинного законодавства України, державних стандартів, норм і правил.

Проект рішення розглянуть на одому з найближчих засідання виконавчого комітету.

Вірмени всього світу відзначали 100 річницю геноциду вірмен в Османській імперії 24 квітня минулого року.

У 1915 році депортували всю вірменську інтелігенцію Стамбула. У столиці було заарештовано 250 осіб, всього протягом тижня по всій імперії — понад 800 осіб. Заарештованих посадили на потяг на вокзалі Хайдарпаша і більше їх ніхто не бачив. Вірменській інтелігенції розбивали голови камінням, її катували і розстрілювали. Але масові вбивства вірмен почалися за султана Абдул-Гаміда II в 1894-96 роках.

За інформацією УНН, всього за різними оцінками в роки Першої світової війни в Османській імперії було знищено від півтора до двох мільйонів вірмен. Повністю було вирізано населення шести вілайєтів Західної Вірменії. Результатом Геноциду вірмен стала вірменська Діаспора — вижили і знайшли притулок в інших країнах вірмени та їхні нащадки.

Сучасна Туреччина заперечує наявність історичного факту Геноциду. Дії турецької держави розглядаються нею як “депортація з метою безпеки вірмен”. Про необхідність визнати Геноцид вірмен говорять лише окремі представники турецької інтелігенції.

Нагадаємо, торік в селі Райках Бердичівського району встановили пам’ятний хрест-камінь присвячений 100 річниці геноциду  вірмен.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *